Sayın Nabi Avcı’ya, Uluslararası 3.Yaş Baharı Turizmi ve Dinamikleri Kongresi’nin etkinliği olan “Yaşlılık ve Teknoloji” konulu çocuklara özel resim yarışmasının sonuçlarından birinci gelen tablonun reprodüksiyonunu sunduk.

Sayın Nabi Avcı’ya, Uluslararası 3. Yaş Baharı Turizmi ve Dinamikleri Kongresi’nin etkinliği olan “Yaşlılık ve Teknoloji” konulu çocuklara özel resim yarışmasının sonuçlarından birinci gelen tablonun reprodüksiyonunu sunduk...

 Sinan İbiş

Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı’ya turizmde yeni projeler

Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı’ya turizmde yeni projeler
Yazı boyunu düşür Yazı boyunu yükselt Font boyutu Yazdır

Son aylarda yaşanan terör ve darbe girişiminin son derece ürkek batılılarda yarattığı güven sorunu ile yabancıların ülkemize seyahat tercihlerinde önemli düzeyde azalma yaşanmaktadır. Milletimizin bugün ve gelecekte yapması gerekenler içerisinde olmazsa olmazı daha çok çalışmak, daha çok üretmek, daha çok istihdam ile daha iyi bir geleceği yakalayabilmektir.

GLOBAL RİSKLERLE AZALAN TURİZM VERİMLİLİĞİMİZ

Dünyamızda her geçen gün artan insan sayısının doğurduğu rekabet tehlikeleri de risklerin sayısı ve çeşitliliğinde belirgin artışa neden olmaktadır. Dünyanın en gelişmiş ülkelerinden en geri kalmış ülkelerine kadar terör ve olumsuzluklar her an, her yerde yaşanabilmektedir. Bu olumsuzluklardan en çok etkilenen hususların başında ise turizm gelmektedir ve ülkemizin turizm verimliliği de önceki yıllara göre belirgin olarak azalma göstermiştir. En önemli ekonomilerinden biri turizm olan ülkemiz; yenilik ve değer yaratan stratejiler, planlar, ürünler ile turizm verimliliğini kat be kat artırmalıdır.

Nabi Avcı

TURİZM ZENGİNLİKLERİMİZ

Ülkemiz, nitelikli turizm ürünleri yaratacak envanter, değer ve kapasiteye sahiptir. Nitelikli turizm ile ülkemiz rekabetten uzaklaşarak, daha çok kazanım ve turizm başarısında sürdürülebilirlik elde edebilir. Burada Kültür ve Turizm Bakanlığımız ile birlikte gerçekleştirilecek işbirlikleri önem arz etmektedir.

KÜLTÜR VE TURİZMDE DEĞER YARATACAK 27 BAŞLIK

Kültür ve Turizm Bakanı Sayın Nabi Avcı’ya Medikal Turizm Derneğimizi temsilen gerçekleştirdiğimiz ziyarette, ülkemizin ve turizmimizin yaşadığı zorlukları tartışma fırsatı bulduk. Kendilerine turizmde hızlı kalkınma için yapılması gerekenler 27 başlık halinde takdim edilmiştir. Bu 27 ayrı başlığın içerisinde özellikle 40 ayrı ülkede bulunan Turizm Müşavirliklerimizin ülkemizin turizm verimliliğinin artırılmasında aktif rol oynayabileceği hususları ile ülkemizin turizm diplomasisi konularında yapılabilecekler; nitelikli turizmimizin geliştirilmesi için Kültür ve Turizm Bakanlığı’nda bir çalışma komisyonu kurulması; turizm basınının güçlendirilmesi ve iç pazar turizmimizden halkımızın daha çok faydalanır hale gelmesine yönelik fikirler yer almıştır.

TURİZME BEŞ AYRI AVRUPA BİRLİĞİ PROJESİ ÖNERİSİ

Ayrıca kamu özel sektör işbirliğiyle turizmde canlandırma, Bakanlığın turizm verimliliğinde stratejik planlamasının geliştirilmesi, kümelenme programlarıyla nitelikli turizmin geliştirilmesi ve turizmin sürdürülebilir olması, diğer ülkelerle kültürlerarası barışma projeleri ile ülkelerin sosyal, kültürel, politik ilişkileriyle dostluklarının geliştirilmesine yönelik projeler, ülkemizde yaşayan Suriyeli vatandaşların öncelikle Arapça, Farsça bilmesi nedeniyle körfez turizminin geliştirilmesine yönelik projelerde istihdam edilmeleri olmak üzere beş ayrı proje başlığı da önerilmiştir. Sayın Bakan ile 24-25 Kasım 2016 tarihlerinde Medikal Turizm Derneği tarafından gerçekleştirilecek geleneksel yaşlı bakımı turizmi kongresi olan “Dördüncü Uluslararası 3. Yaş Baharı Turizmi ve Dinamikleri Kongresi” ile Türkiye’nin nitelikli turizminin anlatıldığı “Sağlığa Yolculuk” adlı belgesel filmin sonbaharda gerçekleştirilecek galası hakkında görüşmeler sağlanmıştır.

TÜRKİYE’NİN TURİZM ÇALIŞMALARINDA YENİ BİR DÖNEM

Nabi Avcı; kültür ve turizm alanında ülkemizin yapabileceği çok fazla şey olduğunu, adeta kültür ve turizm hazinesine sahip ülkemizin bu alanlardaki verimliliklerini artırmak için sivil toplum, akademi ve profesyonellerin desteklerini önemsediklerini; Medikal Turizm Derneğimizin çalışmalarını ve desteklerini duymaktan son derece memnun olduğunu dile getirerek, önümüzdeki günlerde Bakanlığın bürokratları ile söz konusu önerilerin üzerinden geçmek üzere bir toplantıda tekrar bir araya gelmek istediklerini dile getirmişlerdir.

Nabi Avcı

Sayın Nabi Avcı’ya, Uluslararası 3. Yaş Baharı Turizmi ve Dinamikleri Kongresi’nin etkinliği olan “Yaşlılık ve Teknoloji” konulu çocuklara özel resim yarışmasının sonuçlarından birinci gelen tablonun reprodüksiyonunu sunduk…

Bir Cevap Yazın

sonomed

dream hill

vakıf taşdelen su