Kadir Toprakkaya

Otelcilik ve ağırlama sektörü biraraya geliyor

Otelcilik ve ağırlama sektörü biraraya geliyor
Yazı boyunu düşür Yazı boyunu yükselt Font boyutu Yazdır

Otelcilik ve ağırlama sektörü, TUROB tarafından, 27-28 Kasım tarihlerinde düzenlenecek olan Türkiye Otelcilik Zirvesi’nde bir araya gelecek.

Turizmciler Kasım ayı sonunda düzenlenecek olan, dev zirvede bir araya geliyor. Turistik Otelciler, İşletmeciler ve Yatırımcılar Birliği’nin (TUROB) girişimiyle organize edilen ‘Türkiye Otelcilik Zirvesi’, 27-28 Kasım 2014 tarihlerinde Hilton İstanbul Bosphorus’ta gerçekleştirilecek. Bu yıl ilk kez düzenlenecek olan Türkiye Otelcilik Zirvesi’ne Türkiye’nin dört bir yanından katılım sağlanırken, zirve; sektör profesyonelleri, şirket yönetim kurulu üyeleri, CEO ve yöneticilerin bir araya geldiği ve yeni işbirliği fırsatlarının değerlendirildiği bir platform olacak.

SON TRENDLER KONUŞULACAK
Zirvenin konuşmacıları arasında ise önemli isimler yer alıyor. Almanya Otelcileri Birliği CEO’su Markus Luthe, online pazarlamada dijital rekabetin püf noktalarına değinirken, katılımcılara yeni tüyolar verecek. Bu bölümü, uluslaraarası analiz şirketi STR Globalin İş Geliştirme Direktörü Thomas Emanuel, rekabet koşullarının yönetimi ve performans analizinin işletmeye faydalarını değerlendireceği bölüm destekleyecek.

KOTİL DE KATILIYOR
Son dönemde büyük atılımıyla dikkat çeken Türk Hava Yolları’nın (THY) Genel Müdürü Doç. Dr. Temel Kotil de havacılık sektörüne yönelik global ve Türkiye düzeyinde geleceği ve son gelişmeleri aktaracak. Global Ekonomi ve Türkiye Ekonomisinin bugünü ve geleceği ise alanının lideri Deloitte tarafından Prof. Dr. Ümit Özlale’nin katkılarıyla tartışılacak. Tüm dünyanın önceliği olan sürdürülebilirlik ise ECOLAB Global Sürdürülebilirlik Lideri Doç. Dr. Rajan tarafından farklı bakış açıları ile değerlendirilecek.

RESTORANCILAR FİYATLARI TARTIŞACAK
Zirve turizmin en önemli ayaklarından gastronomi konusunda da ilginç tartışmalara sahne olacak. İşin uzmanlarının yer alacağı zirvede yiyecek-içecek sektörünün rol modelleri Kaya Demirer, Mehmet Gürs, Barış Tansever, Rıza Büyükuğur, Ergün Yücebıyık gibi isimler, ülkemizde sektörün zayıf ve güçlü yanlarını, başarıya giden süreci paylaşacak.

İŞ FIRSATLARI YARATILACAK
Zirveyle ilgili bir değerlendirmede bulunan TUROB Başkanı Timur Bayındır, etkinliğin gerçek anlamda sektöre var olandan öte, geleceğe ilişkin öngörü sağlayabilmek ve yol gösterici olmayı hedefleyen, yeni şeyler duymak isteyen tüm profesyonellere kapılarını açtığını ifade etti. Bayındır, katılımcıların zirve ile önemli ipuçları yakalayacağını ve planlamalarına değer katacağını belirtti. Bayındır, şunları söyledi: “Günümüz koşullarında tüm taraflar karlılık ve verimlilik için kendi kriterlerini oluşturuyorlar. İş ortaklığı ise doğru diyalog ve güven üzerine kurulursa uzun vadeli ve başarılı oluyor. Günümüzün hızlı iş yaşamında, bu ilkeyi uygulamak giderek zorlaşıyor. İşte tam bu noktada, zirvenin önemli amaçlarından biri de bu network platformunu sağlayarak, yeni vizyonlar ve iş fırsatları yaratmaktır.”

AÇILIŞ
TARİH: 27 KASIM 2014, Perşembe (Yarın)
SAAT: 13.00
YER: Hilton İstanbul Bosphorus

Bir Cevap Yazın

vakıf taşdelen su

noyadecor