Haber Merkezi

Muhafazakar otellere ilgi artıyor

Muhafazakar otellere ilgi artıyor
Yazı boyunu düşür Yazı boyunu yükselt Font boyutu Yazdır

Yaz sezonunda herkes bütçesine ve yaşam biçimine göre iyi bir tatil yapmak için plan yapıyor. Son yıllarda revaçta olan muhafazakar oteller ise, sadece deniz-kum-güneş üçlüsünden oluşmuyor. Termal, deniz ve şehir içi olmak üzere farklı seçenekleri bulunan muhafazakar oteller, yoğun ilgiyle karşılanıyor.

Muhafazakar şehir otelleri arasında özellikle Bolu, Akçakoca, Silivri, Sakarya, Kocaeli gibi İstanbul’a yakın mesafede olan oteller yükselişteyken; sağlık açısından tercih edilen muhafazakar termal oteller ise özellikle Afyon, Bolu, Aydın, Balıkesir gibi termal suları ile ünlü şehirlerde yer alıyor.

muhafazakar oteller

TALHA ÇİZMECİ: EN ÖNEMLİ LOKASYON EGE VE AKDENİZ

Ramazan ayının sona ermesiyle ve Temmuz sıcaklarının kendini iyice göstermeye başlamasıyla birlikte muhafazakar camianın ertelediği yaz tatili planları, şimdilerde iyice hız kazandı. Tatilini islami koşullara göre yapmak isteyen bu camia, genellikle muhafazakar otelleri tercih ediyor. İslami koşullara ve her bütçeye uygun olan muhafazakar otellerin son yıllarda önemli oranda tercih edildiğini söyleyen Vizyon Grup çatısı altında hizmet veren muhafazakarotelim.com’un kurucularından Talha Çizmeci, Türkiye’deki 45 muhafazakar konsepte sahip hotel ve villa ile çalıştıklarını, tatilcilerin ise bu yaz özellikle Ege ve güney sahillerinde yer alan otelleri tercih ettiğini söyledi.

Fethiye

AİLELERE FARKLI ALTERNATİFLER SUNUYOR

Muhafazakar otellerin ailelere farklı alternatifler sunduğunu söyleyen Vizyon Grup Yönetim Kurulu Üyesi M. Talha Çizmeci, muhafazakar otellerin termal, deniz ve şehir içi olmak üzere farklı seçenekleri bulunduğunun altını çizerek; “İş yoğunluğundan bunalan aileler, hafta sonu kaçamağı yapmak için daha çok muhafazakar şehir otellerini tercih ediyor. Muhafazakar şehir otelleri arasında özellikle Bolu, Akçakoca, Silivri, Sakarya, Kocaeli gibi İstanbul’a yakın mesafede konumlanan mekanlar rağbet görüyor. Sağlık açısından tercih edilen muhafazakar termal oteller ise özellikle Afyon, Bolu, Aydın, Balıkesir gibi termal suları ile ünlü şehirlerde yer alıyor. Tatillerini Ege ve Güney sahillerinde geçirmek isteyen aileler de Alanya, Marmaris, Muğla, Yalova, Kuşadası, Çeşme, Fethiye gibi Türkiye’nin en güzel tatil beldelerinde bulunan muhafazakar otelleri tercih ediyor” şeklinde konuştu.

OTELLER KONSEPT DEĞİŞTİRMEYE BAŞLADI

muhafazakarotelim.com web sitesiyle 2014 yılından beri muhafazakar otel tercihi olan kişilere hizmet verdiklerini söyleyen Çizmeci; “Son yıllarda turizm sektöründe yaşanan sıkıntılar, hem yerli hem de yabancı turist sayısının azalmasına neden oldu. Bu nedenle bazı oteller, konsept değiştirip muhafazakar otele dönüşmeye başladı. Nispeten turizmde bir iç hareketlilik sağlanmış olsa da, bu alanda hizmet veren daha çok otel olması gerektiğini düşünüyoruz. Rakamlar da bize bunu kanıtlıyor. Muhafazakar otelleri, yurt dışından yine ağırlıklı olarak Türk misafirlerimiz tercih ediyor. Son yıllarda Orta Doğu’dan da talep alıyoruz, ancak önümüzdeki senelerde daha çok Orta Doğulu turist bekliyoruz” dedi.

0 Responses to Muhafazakar otellere ilgi artıyor

  1. BORA ÖZGEN 16 Haziran 2016 at 08:53

    Yalnız iyi olmak yetmiyor. Her işi bir zerafetle yapan iyi bir aile reisi, heybetli ama bir o kadar yufka yürekli duayen gazeteci abim Kadir Toprakaya’ya teşekkürlerimi sunuyorum.TUTAP İstanbul temsilciliği ile kendisine bir misyon daha yükleyerek TÜRKİYE Tanıtımı için var gücüyle tanıtımlara, İSTANBUL’dan TÜRKİYE tanıtımını Dünyaya tanıtıyor. İyi ki varsın iyi ki tanımışım seni yolumuz açık şansımız bol olsun…

    Cevapla

Bir Cevap Yazın

sonomed

dream hill

noyadecor