Cenay Toprakkaya

Kış turizminin yeni adresi; Yedikuyular

Kış turizminin yeni adresi; Yedikuyular
Yazı boyunu düşür Yazı boyunu yükselt Font boyutu Yazdır

Kahramanmaraş’ta yapımı tamamlanan uluslararası standartlardaki Yedikuyular Kayak Merkezi, kış turizminin yeni adresi olacak.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi tarafından kent merkezine 13 kilometre uzaktaki 2 bin 300 rakımlı Yedikuyular bölgesinde yapımı tamamlanan kayak merkezinde, mekanik tesislerin test çalışmaları sürüyor. Sosyal tesislerden otoparka kadar her şeyin düşünüldüğü merkezde çocuklar, acemiler ve profesyoneller için yaklaşık 7 kilometrelik kayak pisti bulunuyor. Vatandaşlar, kullanıma açılan acemi pistinde çocuklarıyla gönüllerince eğleniyor. Uluslararası standartlara uygun inşa edilen kayak merkezinin resmi açılışının ileriki günlerde yapılması planlanıyor.

Yedikuyular

ÇOK YOĞUN KAR ALAN BİR BÖLGE

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç ile AK Parti Kahramanmaraş Milletvekilleri Nursel Reyhanlıoğlu ve İmran Kılıç, kayak merkezinde vatandaşlarla sohbet etti. Büyükşehir Belediye Başkanı Erkoç, burada yaptığı açıklamada teleski ve telesiyejin testlerin ardından hizmete sunulacağını söyledi. Kış turizminin yeni adresinin Yedikuyular Kayak Merkezi olacağını dile getiren Erkoç; “Burası hem Kahramanmaraş hem de bölge için çok önemli. Burası sadece kente değil, Çukurova bölgesine de hitap eden bir alan. Kışın burada özellikle kar ve kış sporlarıyla ilgili hem eğitim vereceğiz, hem de vatandaşlarımızın hoşça vakit geçirmesini sağlayacağız. Burası çok yoğun kar alan bir bölge. Önümüzdeki günlerde güçlü yağışlarla birlikte Türkiye’de ön plana çıkacağız” açıklamasında bulundu.

DÜNYA ÇAPINDA BİR KAYAK MERKEZİ OLACAK

Bölgenin yaz aylarında da mesire alanı olarak kullanılacağını ifade eden Fatih Mehmet Erkoç, turizmcilerin otel yapmak için yoğun taleplerinin bulunduğunu, onları da değerlendirdiklerini belirtti. Erkoç, hem kış hem de yaz turizmi için Yedikuyular bölgesinin önemine dikkat çekerek; “Çukurova’da özellikle vatandaşlar, Kahramanmaraş’ın yaylalarını tercih ediyor. Yedikuyalar Kayak Merkezi’mize Türkiye’nin her yerinden vatandaşlarımızı davet ediyoruz. İnşallah ileriki yıllarda burası, cazibesi artarak dünya çapında bir kayak merkezi olacak. Şimdi test sürüşlerimiz devam ediyor. Önümüzdeki günlerde açılışını yapacağız. Bir bölümü vatandaşımızın kullanımına açıldı” dedi.

Bir Cevap Yazın

vakıf taşdelen su

noyadecor