Cenay Toprakkaya

Dünya Değişim Günü tüm dünyada kutlandı

Dünya Değişim Günü tüm dünyada kutlandı
Yazı boyunu düşür Yazı boyunu yükselt Font boyutu Yazdır

Uluslararası Değişim Federasyonu (ULUDEF) tarafından düzenlenen Dünya Değişim Günü, 7 Temmuz Cumartesi günü Türkiye’nin çeşitli illerinde ve bütün dünyada düzenlenen etkinliklerle kutlandı.

7 Temmuz (7.7.) tarihini “Dünya Değişim Günü” olarak ilan eden ULUDEF; bugünü bireyin, toplumun ve dünyanın bilinçli değişimi için farkındalık yaratacak etkinliklerle ilk olarak geçtiğimiz hafta sonu, 7 Temmuz 2018’de kutladı. “Değişim Nefesle Başlar” teması ile tüm dünyada gerçekleşen Dünya Değişim Günü kutlamaları; parklarda, halka açık yeşil alanlarda ve belediyeler işbirliğinde gerçekleşti. Çeşitli etkinlikler, değişim nefesi çalışmaları, müzik ve dans gösterileri eşliğinde coşkuyla ilk olarak bu yıl hayata geçirilen kutlamalar, herkese açık yapıldı ve tanıtıldı. Bu kapsamda değişimin önemi anlatıldı; yurt içi ve yurt dışındaki kutlamalar binlerce kişiye ulaştı. Herkes, değişim için nefes alıp verdi.

Dünya Değişim Günü

NEFESİNİZİ DEĞİŞTİREREK, DÜNYAYI DEĞİŞTİRMEYE BAŞLAYIN

Organizatörler dünyanın, toplumların ve bireylerin gelişmesi, ilerlemesi ve bütünleşmesi için değişim gerektiğini, bunun için insanın önce kendinden başlamasını, en etkili aracın nefes olduğunu belirttiler: “Eğer dünya değişsin, savaşlar bitsin, gelecek umutla dolsun istiyorsak, kendimizi değiştirmekle başlamalıyız. Bunun için en etkili araç nefestir; hem fiziksel hem de duygusal ve zihinsel olarak insanı olumlu, pozitif, sağlıklı yönde değiştiren en önemli  eylemdir. Sağlıklı, iyi olma halini, mutlu, pozitif olma halini, hepimiz nefesle başarabiliriz. Herkes nefes alıp veriyor. İnsan nefes alış veriş tarzını değiştirerek, bünyesinde olumlu ve kökten değişimlere neden olabilir.

KENDİNİ DEĞİŞTİR!

Toplum bireylerden oluşuyor. Birey içsel iyilik halini dışarı yansıttığında, toplum da iyileşecektir. Böylece çevre de iyileşecek ve dünya iyileşecektir. Herkes değişmek istiyor, dünyanın pozitif yönde değişmesini istiyor. Peki, insanlar neden değişimi sağlayamıyor? İşte bu soruların cevabını bulmak için Dünya Değişim Günü’nde insanlığa etkili bir değişim anahtarı sunuyoruz; Kendini değiştir! Sadece 5-10 dakikada nefesinizi tanıyarak, nefes alış verişlerinizi izleyerek, nefesinizi doğru ayarlara oturtabilir ve nefes akışını düzenleyebilirsiniz. Böylece olumlu değişim önce bünyenizde ortaya çıkacak ve sonra sizden dışarıya taşacak! İşte nefesin değişim üzerinde bu kadar önemli etkisi var.”

DÜNYA DEĞİŞİM GÜNÜ, HER YIL BÜTÜN DÜNYADA KUTLANACAK

Bu yıl ilk olarak “Değişim Nefesle Başlar” teması ile gerçekleşen Dünya Değişim Günü kutlamalarının, her yıl tüm dünyada artan bir coşkuyla kutlanacağı belirtildi. Yetkililer, daha güzel bir dünya için insanların bilinçlenmesi, farkındalığın yükselmesi, sağlık, mutluluk, sevgi ve başarı anahtarı için önce herkesin kendinden ve nefesten başlaması gerektiğinin önemini anlattılar. Binlerce kişi, yurt içi ve yurt dışında parklarda, yeşil alanlarda ve belediyelerce sağlanan mekanlarda doğru nefes alıp verme çalışmaları yaptı, Dünya Değişim Günü’nü kutladı, aydınlık yarınlar için coşkuyla doldu, eğlenceli saatler geçirdi. Kutlamalara yurt içinde İstanbul’dan İzmir, Ankara, Tekirdağ, Bursa, Denizli, Çanakkale, Antalya, Adana, Eskişehir, Bodrum ve Çorlu’ya kadar; yurt dışında Fransa, Almanya, Dubai, Japonya, Çek Cumhuriyeti, Kanada, ABD’ye kadar tüm dünyadan binlerce kişi katıldı, değişim için nefes alıp verdi.

Bir Cevap Yazın

sonomed

dream hill

noyadecor