Cenay Toprakkaya

Yerli turizmin yeni cazibe merkezi; Eskişehir

Yerli turizmin yeni cazibe merkezi; Eskişehir
Yazı boyunu düşür Yazı boyunu yükselt Font boyutu Yazdır

Türkiye’nin turizmde parlayan yıldızı Eskişehir, hafta sonları ve tatillerde ziyaretçi akınına uğruyor. Büyükşehir Belediyesi tarafından Eskişehir ve Türkiye’ye kazandırılan müzeler ve parklar, turistlerin yoğun ilgisiyle karşılanıyor.

“En çok aranan şehir” ilk 10 listesini hazırlayan Hotels.com™’un açıklamasına göre Orta Anadolu’nun parlayan yıldızı Eskişehir; temalı parkları Kentpark, içinde Masal Şatosu, Bilim Deney Merkezi ve Uzayevi ile Hayvanat Bahçesi’nin bulunduğu Sazova Bilim Kültür ve Sanat Parkı, Odunpazarı Evleri, Yılmaz Büyükerşen Balmumu Heykeller Müzesi, Kurtuluş Müzesi ile Tarihi Frig Vadisi lokasyonlarıyla yerli turizmin yeni cazibe merkezi oldu.

Eskişehir

İLK 10’DA YERİNİ ALDI

Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen’in yaşama geçirdiği projelerin etkisiyle yerli turizmde yükselişe geçen Eskişehir’de, son yıllarda birbiri ardına çok sayıda yeni otelin hizmete girmesine rağmen kentte oteller yüksek doluluk oranları yaşıyor. İnternet arama motoru listesine göre bu yıl İstanbul birinci sırayı korurken, sürpriz olarak geçtiğimiz yılki internet aramalarında yer almayan Eskişehir ve Ürgüp, bu yıl ilk 10 listesine doğrudan giriş yaptılar.

ŞEHİR EKONOMİSİNE KATKI

Başkan Büyükerşen, Büyükşehir Belediyesi olarak hayata geçirdikleri projelerin Eskişehirliler ve yurdun dört bir yanından gelen turist grupları tarafından büyük ilgi görmesinden mutlu olduklarını ifade ederek; “Şehrimiz giderek daha fazla yerli ve yabancı turisti ağırlamaya başladı. Eskişehir’de bulunan restoranlar ile otellerde yoğunluk artıyor. Gelen turistler, projelerimizi gezerek bizleri onurlandırıyor. Şehrimizi ziyaret eden vatandaşlar, esnafımızdan yaptıkları alışveriş ile de şehir ekonomisine büyük katkı sağlıyor. Esnafımızın yüzünü güldürecek projelere imza atmak, bizlere ayrı bir sevinç yaşatıyor” dedi.

Bir Cevap Yazın

sonomed

vakıf taşdelen su

noyadecor