Haber Merkezi

7. Üsküp Turizm Fuarı başladı

7. Üsküp Turizm Fuarı başladı
Yazı boyunu düşür Yazı boyunu yükselt Font boyutu Yazdır

Turizm sektörü temsilcileri, Makedonya’nın başkenti Üsküp’te başlayan 7. Uluslararası Üsküp Turizm Fuarı’nda bir araya geldi. Üsküp Fuar Merkezi’nde düzenlenen etkinliğe yerli ve uluslararası turizm firmaları, seyahat acentaları, otel ve eğlence merkezi temsilcileri katıldı.

Fuarda Türkiye’nin sahip olduğu turizm potansiyellerini tanıtmak amacıyla Türkiye’nin Üsküp Büyükelçiliği Kültür ve Tanıtma Müşavirliği tarafından da stant açıldı. Kültür ve Tanıtma Müşaviri Hakan Özçelik, burada yaptığı açıklamada Türkiye’nin bir turizm ülkesi olduğunu belirterek, yılda ortalama 40 milyon turist ağırlayan Türkiye’nin bu alanda dünyanın altıncı ülkesi olduğunu ifade etti.

üsküp turizm fuarı

TÜRKİYE’DE TURİZM AÇISINDAN ÇOK NİTELİKLİ HİZMET VERİLİYOR

Türkiye’de çok önemli turizm destinasyonları olduğunu dile getiren Özçelik; “Buralarda çok kaliteli, turizme elverişli tesislerimiz var. Türkiye’de turizm açısından çok nitelikli hizmet verilmektedir” dedi. Hakan Özçelik, Türkiye’deki fiyatların diğer alternatif ülkelere göre son derece uygun olduğunu söyleyerek; “Tüm bu hususlar Türkiye’yi gerçekten turizmde dünyanın önde gelen ülkelerinden kılmaktadır” ifadelerini kullandı.

ÖNEMLİ TURİSTİK DESTİNASYONLAR TANITILIYOR

Türkiye standında, ülkedeki önemli turistik destinasyonların tanıtımının yanı sıra cam üfleme sanatçısı Feridun Pekeş’in hünerleri de ziyaretçilerin beğenisine sunuldu. Uluslararası Üsküp Turizm Fuarı, 8 Nisan 2017 tarihine kadar ziyaret edilebilecek.

Bir Cevap Yazın

sonomed

dream hill

vakıf taşdelen su