Haber Merkezi

Vakıflar Genel Müdürlüğü’nden 250 esere restorasyon

Vakıflar Genel Müdürlüğü’nden 250 esere restorasyon
Yazı boyunu düşür Yazı boyunu yükselt Font boyutu Yazdır

“Vakıf Kuran Kadınlar” temalı Vakıf Haftası ve restorasyonu tamamlanan 250 eserin 7 bölgeden canlı bağlantılı açılış töreni, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla gerçekleştirildi. Törene katılanlar arasında, Sağlıklı Yaşam Vakfı Başkanı Akif Manaf da yer aldı.

Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından restorasyonu tamamlanan eserlerin, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuşmasının ardından 7 bölgeden canlı bağlantı ile açılışları yapıldı. Erdoğan’ın sözlerinden satırbaşları şunlardı: “Eğitim ve öğretim sistemimizin müfredatını, medeniyet ve tarih şuuru verecek şekilde düzenlemeliyiz. Yerli ve milli anlayış, kültür sanatta da idealimiz olmalı. Kültür sanat politikalarımızı, medeniyet tasavvurumuzun lokomotifi haline dönüştürme konusundaki kısırlığımızı süratle aşmak durumundayız. Dünyanın giderek kültürel çoraklaşmaya maruz kaldığı şu dönemde, ancak geçmişten gelen medeniyet birikimi olan toplumlar özgünlüklerini koruyabilirler. Biz, kadim medeniyet birikimine sahip bir milletiz. Medyanın, iletişimin, internetin bünyemizde yol açtığı ağır hasarların farkındayız. Buna rağmen umutluyuz.”

SAĞLIKLI YAŞAM KÖYÜ İLE ÖRNEK MODEL OLUŞTURULACAK

Vakıflar Haftası nedeniyle hazırlanan törene davet üzerine katılan Sağlıklı Yaşam Vakfı Başkanı Akif Manaf ise; “Halkımızın yardımlaşma ve dayanışma konularında ne kadar duyarlı olduğunu, köklü bir geleneğimiz olan vakıflardan anlayabiliriz” dedi. Manaf ayrıca, birkaç yıl içinde İstanbul çevresinde tamamlamayı planladıkları “Sağlıklı Yaşam Köyü” ile halkımıza bu konuda örnek bir model oluşturacaklarını söyledi.

Vakıflar Genel Müdürlüğü

Bir Cevap Yazın

sonomed

dream hill

vakıf taşdelen su