Haber Merkezi

Ulugöl, turizm ve cazibe merkezi olmaya aday

Ulugöl, turizm ve cazibe merkezi olmaya aday
Yazı boyunu düşür Yazı boyunu yükselt Font boyutu Yazdır

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, Türkiye’nin 36. Tabiat Parkı ilan edilen Ulugöl’ün, ülkenin önemli turizm merkezleri arasında yer almaya aday olduğunu söyledi.

Enver Yılmaz, Gölköy Belediye Başkanı Ali Kemal Mert ile 2009’da Türkiye’nin 36. Tabiat Parkı ilan edilen Ulugöl Tabiat Parkı’nda incelemelerde bulundu. Yılmaz, gazetecilere yaptığı açıklamada Büyükşehir Belediyesi’ne devredilen gölün etrafında yürütülen çevre düzenleme çalışmalarını yakından takip ettiklerini belirterek, bu alanın korunarak Türkiye turizmine kazandırılmasının bir vazife olduğunu dile getirdi.

Ulugöl

CENNETTEN BİR KÖŞE

Ordu’nun en güzel mesire alanlarından ve turistik yerlerinden olan Ulugöl’ün dört mevsim güzel görüntüler oluşturduğuna dikkati çeken Başkan Yılmaz, bölgenin Türkiye’nin önemli turizm merkezlerinden biri olmaya aday ve adeta cennetten bir köşe olduğunu vurguladı. Herkesi bu güzelliği görmeye Gölköy’e davet eden Yılmaz, sözlerini şöyle sürdürdü:

DÖRT MEVSİM AYRI BİR GÜZELLİK SUNUYOR

“Burası Milli Parklar tarafından belediyemize devredildi. Biz de Gölköy Belediyemiz ile uyumlu olarak burayı, bu yıl ve özellikle gelecek yıl baharla birlikte çevre düzenlemesi, korkuluklar, yürüyüş alanları, ikamet noktaları, elektrik, su, sosyal donatı alanları, mescit ve toplantı salonlarıyla bölgemize yakışır bir mesire alanı olarak hizmete sunacağız. Ordu’muzun birinci derecede korunması gereken alanlarından biri olan ve dört mevsim ayrı bir güzellik sunan Ulugöl’ü koruyup geliştirerek, Türkiye turizmine sunmak bizim vazifemiz.”

Bir Cevap Yazın

sonomed

dream hill

vakıf taşdelen su