Kadir Toprakkaya

UFTAA’nın İstanbul Global Turizm Ofisi açılıyor

UFTAA’nın İstanbul Global Turizm Ofisi açılıyor
Yazı boyunu düşür Yazı boyunu yükselt Font boyutu Yazdır

Dünya Seyahat Acentaları Birlikleri Federasyonu’nun (UFTAA) İstanbul Global Turizm Ofisi, 9 Aralık Cumartesi günü düzenlenecek törenle açılıyor. Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş’un katılımıyla saat 12.30’da gerçekleşecek açılış törenine, turizm camiasından yoğum katılım olması bekleniyor.

UFTAA HAKKINDA

Kitle turizminin başlangıcı olan 1960’lı yıllarda birkaç turizm profesyoneli, seyahat acentesi endüstrisi için küresel bir şemsiye organizasyon ihtiyacını gördü. Seyahat Kuruluşları Dernekleri Evrensel Federasyonu (UFTAA), 22 Eylül 1966’da Roma’da kurulmuş olan Uluslararası Seyahat Ajansları Dernekleri Federasyonu (FOTA) ve Uluslararası Seyahat Ajansları Birliği (UOTAA) ile birleşti. İlk başkanı İtalyan Giuliano Magnoni idi.

SADIK, AKTİF VE TARAFSIZ BİR SAVUNUCU

Küresel olarak tanınan bir vücut olarak UFTAA, dünyanın önde gelen seyahat ve turizm organizasyonlarıyla kurulmuş bir ortaklık yapısına sahiptir. IATA ile yakın işbirliği olup, IATA-UFTAA Eğitim Programı’nda bir ortak olarak yer almaktadır. Yakın ilişki içinde olan iki diğer kuruluş, Uluslararası Otel ve Restoranlar Birliği (IH&RA) ile Uluslararası Yoldaki Birlik’tir (IRU). Tarihi boyunca UFTAA, büyüklük ve yere bakılmaksızın tüm dernekler ve bağımsız seyahat acenteleri için sadık, aktif ve tarafsız bir savunucudur. Günümüzün rekabet ortamında UFTAA gibi tarafsız bir şemsiye organizasyona, seyahat acentelerinin adına ve seyahat eden tüketicilere yönelik profesyonel işlerinde çıkarlarını korumak ve savunmak için her zamankinden daha fazla ihtiyaç duyulmaktadır.

 

Bir Cevap Yazın

vakıf taşdelen su

noyadecor