Haber Merkezi

Üç günlük tatil turizmcinin yüzünü güldürdü

Üç günlük tatil turizmcinin yüzünü güldürdü
Yazı boyunu düşür Yazı boyunu yükselt Font boyutu Yazdır

Hafta sonu tatilinin 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü ile birleşip üç güne çıkmasını fırsat bilen tatilciler, Edremit Körfezi’ne akın etti. Edremit, Gömeç, Burhaniye ve Ayvalık ilçelerine özellikle İstanbul, Bursa ve Ankara’dan gelen tatil tutkunları; otel, motel ve pansiyon gibi konaklama tesislerinde doluluk oranını yüzde 100’lere yaklaştırdı.

Turistik konaklama tesisleri dışında önemli oranda ikinci konutlara (yazlık) da ev sahipliği yapan bölgedeki hareketlilik trafiğe de yansıdı. Ege adalarında tatilini geçirmek isteyen tatilciler ise, Ayvalık Deniz Hudut Kapısı önünde uzun kuyruklar oluşturdu.

tatil

EDREMİT KÖRFEZİ’NDEKİ BİRÇOK OTELDE YER KALMADI

Ayvalık Turizm Derneği Başkanı, Ayvalık Turizm Geliştirme ve Hizmet Birliği (AYTUGEB) Genel Sekreteri Ümit Özgültekin, konu ile ilgili yaptığı açıklamada havaların son bir hafta içinde 27 dereceye yükselmesinin ilçede turizmin hareketlenmesini sağladığını söyledi. Özgültekin, 3 günlük tatili fırsat bilen yerli turistlerin bölgeye akın ettiğini vurgulayarak; “Üç günlük tatil dolayısıyla Ayvalık’taki turistik otellerde doluluk oranı yüzde 100’lere yakın bir seviyede. Edremit Körfezi ilçelerindeki birçok otelde yer yok. Bu durum nedeniyle önümüzdeki yaz sezonuna iyi bir giriş yapmayı bekliyoruz. İnşallah bu şekilde devam eder. Bu tatil, turizm işletmeleri için can suyu anlamına geliyor” dedi.

TURİZMCİLERİN YÜZÜNÜ GÜLDÜRDÜ

Edremit Turizm İşletmecileri Derneği Başkanı Nevzat Ergün de Edremit Körfezi’ne Bursa, İzmir, Manisa, İstanbul gibi illerden gelen turistlerin bölgedeki tüm otelleri doldurduğunu belirtti. Bölgede yaşanan hareketliliğin turizmcileri yaz sezonu öncesinde bir hayli umutlandırdığını dile getiren Ergün; “Şu anda bölgemizdeki büyük, butik otel işletmecileriyle yaptığımız görüşmelerde tüm otel ve motellerin doluluk oranları hemen hemen yüzde 100’lere ulaşmış durumda. Bu da turizmcilerin yüzünü güldürdü” şeklinde konuştu.

EGE ADALARINA YOĞUN İLGİ

Ayvalık’tan Yunanistan’ın Midilli Adası’na karşılıklı feribot seferleri düzenleyen seyahat acentesi sahibi Hasari Kaplan ise, şimdiden bin yolcuya bilet sattıklarını belirtti. Tatilin başında gidiş, son gününde ise dönüşte yoğunluk yaşanacağını ifade eden Kaplan; “Sadece cumartesi günü firma olarak yaklaşık bin yolcuya bilet kestik. Bu sayı artacak. Aynı zamanda 1 Mayıs Pazartesi akşamı Türkiye’ye geri dönecekler. Çok yoğunuz” ifadelerini kullandı.

Bir Cevap Yazın

sonomed

dream hill

vakıf taşdelen su