Kadir Toprakkaya

Sağlık turizminde dev işbirliği

Sağlık turizminde dev işbirliği
Yazı boyunu düşür Yazı boyunu yükselt Font boyutu Yazdır

Türkiye’de sağlık turizminin gelişmesi yönünde çalışmalarını sürdüren Türkiye İş Bankası iştiraklerinden Bayındır Sağlık Grubu, turizm sektörünün gelişimine katkıda bulunan meslek birliği TÜRSAB ile sağlık hizmetleri konusunda işbirliği yaptı. İki grubun güç birliği kapsamında Bayındır Sağlık Grubu, yurt dışından gelecek hastalara ve TÜRSAB üyelerine sağlık hizmeti sunacak.

Kaliteli sağlık hizmetlerinin yaygınlaştırılması vizyonu ile yola çıkan Bayındır Sağlık Grubu ile turizm sektörünün gelişimine katkıda bulunan meslek örgütü Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB)  arasında güç birliği yapıldı. İki grup arasında yapılan anlaşma ile Türkiye’de sağlık turizminin gelişmesine yönelik önemli çalışmalar yürüten Bayındır Sağlık Grubu, yurtdışından gelecek olan hastalara işbirliği kapsamında hizmet verecek. Bunun yanı sıra TÜRSAB’ın acentaları, 30 bini aşkın çalışanı ve 1. derece akrabaları, Bayındır Sağlık Grubu hizmetlerinden avantajlı olarak faydalanacak.

TÜRSAB

SAĞLIK TURİZMİNE ÖNEMLİ KATKI

İşbirliği ile ilgili konuşan TÜRSAB Başkanı Başaran Ulusoy; Türkiye’nin coğrafi konumu, doğal güzellikleri, sahip olduğu tam donanımlı hastaneler ve uygun fiyatlı tıbbi hizmetleriyle sağlık turizmi açısından avantajlı konumda olduğuna dikkat çekerek; “Türkiye sağlık turizminin parlayan yıldızı. Bu alanda çok önemli ve değerli çalışmalar yapılıyor. Aynı zamanda sağlık turizmi, özellikle de bugünlerde Türkiye için önemli bir gelir kaynağı. Bayındır Sağlık Grubu ile imza attığımız bu anlaşma, sağlık turizminin daha da ilerlemesi ve altyapı organizasyonlarının daha düzenli hale gelmesi açısından önemli katkılar sağlayacak” dedi.

HİZMETLERİN KALİTESİ VE REKABET GÜCÜ ARTACAK

Türkiye İş Bankası iştiraki olan Bayındır Sağlık Grubu’nun uzun yıllardır sağlık turizminin güvenilir ve katma değerli gelişmesi için çalışmalarını aralıksız sürdürdüğünü hatırlatan Bayındır Sağlık Grubu Genel Müdürü Sezai Sevgin ise; “Sağlık turizmi alanında yıllardan bu yana biriktirilmiş tecrübemiz ve modern tıbbı yakından takip eden ihtisaslaşmış nitelikli kadrolarımızla hizmet vermekteyiz. Bu kapsamda TÜRSAB ile yaptığımız işbirliğine büyük önem veriyoruz. Yaptığımız işbirliği ile ülkemizin bu konudaki potansiyelinin tanıtımına katkı sağlamak, bizim için ayrı bir kıvanç vesilesi. Bu işbirliği sağlık turizminin organizasyon altyapısının iyileşmesini, belli bir standarda gelmesini sağlayacak ve verdiğimiz hizmetlerin kalitesi ve rekabet gücü daha da artacak. TÜRSAB ailesine hizmet vermekten de büyük mutluluk duyacağız” şeklinde konuştu.

Bir Cevap Yazın

sonomed

dream hill

vakıf taşdelen su