Kadir Toprakkaya

Türksoy’dan TUTAP’a ödül

Türksoy’dan TUTAP’a ödül
Yazı boyunu düşür Yazı boyunu yükselt Font boyutu Yazdır

TUTAP Genel Başkanı Fikret Yıldız, 10. Türksoy Basın Ödülleri töreninde TRT Haber’de yayınlanan “Dünya Mirası Türkiye” adlı programındaki başarısından dolayı ödüle layık görüldü. 10 farklı ülkeden 16 kişinin ödül aldığı törende, Türkiye’den Anadolu Ajansı ile birlikte TUTAP tarafından hazırlanan ve TRT Haber’de pazar günü yayınlanan “Dünya Mirası Türkiye” programı ödüle layık görüldü. TUTAP Genel Başkanı Fikret Yıldız’a ödülünü, Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Hüseyin Yayman takdim etti.

Uluslararası Türk Kültürü Teşkilatı Daimi Konseyi’nin 35. dönem toplantısında 2018 yılı Türk Dünyası Kültür Başkenti seçilen Kastamonu’da düzenlenen etkinlikler kapsamında “Doğumunun 125. Yılında Ünlü Kazak Şairi Mağcan Cumabay Anma Yılı Açılışı ve 10. Türksoy Basın Ödülleri Töreni”, Kastamonu Belediyesi Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi. Törene; Kastamonu Valisi Yaşar Karadeniz’in yanı sıra Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Hüseyin Yayman, Uluslararası Türk Kültürü Teşkilatı (TÜRKSOY) Genel Sekreteri Prof. Dr. Düsen Kaseinov, Milletvekillileri Metin Çelik ve Murat Demir, Kastamonu Belediye Başkanı Tahsin Babaş, Vali Yardımcıları Ünal Kılıçarslan ve Vedat Yılmaz, İl Emniyet Müdürü Metin Turgay Karabulak, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Metin Özbek, kurum müdürleri, siyasi parti temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Türksoy

KASTAMONU’NUN EN’LERİ ÖDÜLLENDİRİLDİ

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan program, şair Mağcan Cumabay ile ilgili film gösterimi ve panelle devam etti. Daha sonra Kazakistanlı sanatçılar tarafından konser verildi ve hediye takdimlerinin ardından “2017 Yılının Kastamonu’daki EN’leri Töreni” gerçekleştirildi.

Bir Cevap Yazın

vakıf taşdelen su

noyadecor