Cenay Toprakkaya

Türkiye’nin yaz tatili haritası açıklandı

Türkiye’nin yaz tatili haritası açıklandı
Yazı boyunu düşür Yazı boyunu yükselt Font boyutu Yazdır

E-ticaret platformu n11.com, “Tatil-Eğlence” ana kategorisinden derlediği müşterilerin tatil tercihleri doğrultusunda ortaya çıkan istatistikleri paylaştı. 2016 yazının tatil ve seyahat profilini ortaya koyan n11.com’un verilerine göre, Nisan-Eylül ayları arasında en çok İstanbul ve Ankara gibi büyük şehirlerden tatile çıkan Türkler, dokuz güne uzatılan ve yaz dönemine denk gelen iki uzun bayram tatilini yurtiçi ve yurtdışı tatil merkezlerinde değerlendirdi.

YAZIN EGE VE AKDENİZ KIYILARINA İNDİK

Kültür turlarına meraklı olan Türkler, yaz aylarının başına kadar ağırlıklı olarak Karadeniz’i tercih ederken, yaz aylarıyla birlikte Ege ve Akdeniz kıyılarını uğrak noktası haline getirdi. Deniz sezonunun kapanmasıyla kültür turlarına olan ilginin tekrar artacağı gözlemlenen n11.com’da bu sene en az talep gören destinasyon, GAP turlarını içine alan şehirler oldu.

turkiyenin-yaz-tatili-haritasi-aciklandi-3

YURTDIŞINDA VİZESİZ TURLARI SEÇTİK

n11.com’un verilerine göre Türk vatandaşlar, bu yıl ağırlıklı olarak vizesiz yurtdışı turları tercih etti. Balkan ülkeleri, özellikle de Belgrad, Saraybosna, Ohrid ve Üsküp, yoğun talep gören şehirler arasında yer aldı. Balkanlardan sonra Rodos, Mykonos, Sakız, Midilli, Kos, Simi, Halkidiki, Thassos gibi Yunan adaları Türk akınına uğradı. Bunun yanı sıra İtalya-Roma ve İspanya-Barcelona gibi klasikleşen turlara yine rağbet gösterildi. Yaşanan siyasal olayların da etkisiyle Fransa-Paris turlarında hissedilir bir düşüş yaşandı.

ERKEKLER MARMARİS VE KAŞ’A, KADINLAR ÇEŞME VE BODRUM’A GİTTİ

n11.com’un verilerine göre bu yaz en çok 28-42 yaş grubundaki kişiler tatil yaptı. Yaz boyunca kadınların favorisi Türkiye’de Çeşme ve Bodrum olurken, yurtdışında Barcelona ve Amalfi Kıyıları oldu. Erkekler ise yurtiçinde Marmaris ve Kaş’ı, yurtdışında ise Belgrad ve Mykonos’u tercih etti.

yaz tatili haritası

Nisan-Eylül ayları arasında en çok İstanbul ve Ankara gibi büyük şehirlerden tatile çıkan Türkler, dokuz güne uzatılan ve yaz dönemine denk gelen iki uzun bayram tatilini yurtiçi ve yurtdışı tatil merkezlerinde değerlendirdi…

Bir Cevap Yazın

sonomed

dream hill

vakıf taşdelen su