Kadir Toprakkaya

Türkiye, BAU’ya 10 firma ile katılıyor

Türkiye, BAU’ya 10 firma ile katılıyor
Yazı boyunu düşür Yazı boyunu yükselt Font boyutu Yazdır

Almanya’nın Münih şehrinde düzenlenen Yapı İnşaat Malzemeleri ve Sistemleri Fuarı’na (BAU) Türkiye’den 10 firma katılıyor. Firmalar, Münih’in en önemli 50 binasına düzenlenecek olan “Uzun Mimari Geceler” gezisine de katılabilecek.

Dünyanın en büyük ve en kapsamlı yapı fuarları arasında gösterilen BAU, gelecek yıl 16-21 Ocak 2017 tarihleri arasında Almanya’nın Münih şehrinde gerçekleştirilecek. Yaklaşık 200 bin metrekarelik bir alanda 2 bin’den fazla firmanın katılımıyla düzenlenecek fuarda, sektöre ilişkin yeni ürünler ve teknolojiler sergilenecek.

turkiye-bau-fuarina-10-firma-ile-katiliyor-4

TÜRKİYE MİLLİ KATILIMINI İTO DÜZENLEYECEK

16-21 Ocak 2017 tarihleri arasında Almanya’nın Münih şehrinde gerçekleşecek olan BAU 2017 Fuarı’na Türkiye’den 10 firma katılacak. Milli katılımın ise İstanbul Ticaret Odası tarafından düzenleneceği açıklandı. Geçtiğimiz hafta Messe München yetkilileri, BAU 2017 fuarının tanıtımı için İstanbul Ticaret Odası’nı ziyaret etti. Ziyaret sırasında bir de toplantı düzenlendi. İTO Genel Sekreter Yardımcısı Hasan Uluç Hacıhasanoğlu’nun da yer aldığı tanıtım toplantısında, BAU Projeler Müdürü Matthias Strauss tarafından fuar ve özelliklerinin anlatıldığı bir sunum yapıldı.

turkiye-bau-fuarina-10-firma-ile-katiliyor-3

İNŞAAT SEKTÖRÜ STRATEJİK ÖNEME SAHİP

İstanbul Ticaret Odası olarak üyelerinin büyük bir kısmının inşaat ve inşaat bağlantılı sektörlerde faaliyet gösterdiğini dile getiren Hacıhasanoğlu; “İnşaat sektörünü Türkiye’nin gelişmesinde son derece önemli stratejik sektörlerden biri olarak görüyoruz ve destekliyoruz. İTO, BAU Fuarı’na bu kapsamda özel önem vermektedir” dedi.

BAU

250 BİN ULUSLARARASI ZİYARETÇİ

BAU Fuarı Projeler Müdürü Matthias Strauss ise, dünya çapında büyük talep gören Yapı İnşaat Malzemeleri ve Sistemleri Fuarı’na yoğun talep nedeniyle her isteyeni alamadıklarını, ancak bir sonraki BAU fuarına açılacak iki yeni salonun da ilavesi ile bekleme listesindeki firmalara yer vermeyi umduklarını ifade etti.

30 BİN KİŞİ, GECE MÜNİH’İN BİNALARINI GEZİYOR

BAU fuarına katılan firmalar, Münih’in en önemli 50 binasına düzenlenen “Uzun Mimari Geceler” gezisine de katılabilecek. 2011 yılından bu yana düzenlenen ve her yıl 30 bin’den fazla kişinin katıldığı gezi, inşaat dünyasından büyük ilgi görüyor. BAU Fuarı Projeler Müdürü Matthias Strauss; “Uzun Mimari Geceler gezisine firmalar da, ziyaretçiler de katılabiliyor. Münih’in en önemli, başka zaman içine girme imkânı verilmeyen binaları fuar kapsamındaki bu gecelerde gezilebiliyor. Ziyaretçilere teknik ve mimari bilgiler veriliyor” şeklinde konuştu.

TÜMSİAD İŞ GEZİSİ DÜZENLİYOR

Öte yandan, TÜMSİAD Bingöl Şubesi’nin KOSGEB desteğiyle 17-21 Ocak 2017 tarihlerinde Almanya’da düzenlenecek olan fuara “iş gezisi” adıyla katılacağı bildirildi. Konu hakkında açıklama yapan TÜMSİAD Bingöl Şube Başkanı Celal Hakan Alimoğlu; “İlimizdeki işadamlarımızın vizyonunu geliştirmek ve yeni pazarlarla buluşturmak için düzenleyeceğimiz iş gezisi kapsamında katılacağımız BAU 2017 Fuarı, dünyanın en önemli pazar liderlerinin ve markalarının buluştuğu fuarlardan biridir. Yaklaşık 200 bin metrekarelik bir alanda düzenlenen bu fuarda 2 bin’den fazla firma, inşaat sektörüyle ilgili yeni teknolojik gelişmeleri yakından tanıma imkanı bulmaktadır. 10 yıl sonra çıkacak olan ürünler bile bu fuarda sergilenebilmektedir. İş gezisi kapsamında Almanya’daki TÜMSİAD üyeleriyle birlikte bazı ziyaretlerimiz ve ikili iş görüşmelerimiz olacak” ifadelerini kullandı.

Bir Cevap Yazın

sonomed

dream hill

vakıf taşdelen su