Cenay Toprakkaya

Selçuklu Av Köşkü turizme kazandırılacak

Selçuklu Av Köşkü turizme kazandırılacak
Yazı boyunu düşür Yazı boyunu yükselt Font boyutu Yazdır

Antalya Valisi Münir Karaloğlu, Kemer’de bulunan ve Selçuklu Devleti’nin 13. yüzyılda yaptırdığı eserler arasında yer alan Selçuklu Av Köşkü’nün ayağa kaldırılması için çalışma başlattıklarını ifade etti.

Vali Karaloğlu, beraberinde AK Parti Antalya Milletvekili Gökçen Özdoğan Enç, Kültür ve Turizm İl Müdürü İbrahim Acar, Antalya Rölöve ve Anıtlar Müdürü Cemil Karabayram, Müze Müdürü Mustafa Demirel ile Kemer Kaymakamlığı’nı ziyaret etti. Kaymakam Mustafa Cihad Feslihan’dan çalışmalar hakkında brifing alan Karaloğlu, ilçede yapılması planlanan projelerin bir an önce uygulamaya geçirilmesini istedi.

Selçuklu Av Köşkü

KEMER, “BİRİ BİZİ GÖZETLİYOR EVİ” GİBİ OLACAK

Turizm sezonunun açılması dolayısıyla ilçedeki güvenlik konusunda da bilgi alan Antalya Valisi Münir Karaloğlu, özellikle gece hayatında önlemlerin artırılması talimatı verdi. Turizm Eğitim Merkezi (TUREM) ve Polis Merkezi Amirliği MOBESE Merkezi’ni de ziyaret eden Karaloğlu, gazetecilere yaptığı açıklamada TUREM binasının Denizcilik Fakültesi’ne çevrilmesi için yaklaşık 2 milyon liraya ihtiyaç duyulduğunu belirtti. Paranın Kemer İşadamları Derneği tarafından karşılanacağını ifade eden Vali Karaloğlu, binadaki çalışmaların bu sene içinde tamamlanmasını istediklerini, ilçeye gelen misafirlerin kendilerini güvende hissetmelerini sağlamayı amaçladıklarını anlatarak, yapacakları çalışmalarla Kemer’in “Biri Bizi Gözetliyor Evi” gibi olacağını vurguladı.

ANTALYA’DA AVCILIK ÖNEMLİ AMA, AV MÜZESİ YOK!

Selçuklu Av Köşkü’nün de Selçuklu Devleti’nin 13. yüzyılda yaptırdığı önemli eserlerden biri olduğunu vurgulayan Karaloğlu, söz konusu tarihi eserlerin bazen basında gereksiz gündeme geldiğini söyleyerek, şu açıklamalarda bulundu: “Bu konular çok fazla ihtisas istiyor. Burayı ayağa kaldıracağız. Şu anda burayla ilgili proje söz konusu. Müteahhit var ama işe başlaması için Bilim Kurulu’nun onay vermesi gerekiyor. Burası tescilli bir yapı. Kurul ne derse biz ona göre burayı ayağa kaldıracağız. Antalya’da avcılık önemli ama av müzesi yok. Burayı av müzesi olarak da düşünebiliriz.”

Bir Cevap Yazın

sonomed

dream hill

vakıf taşdelen su