Oktay Emlik

Otel fiyatlarında en pahalı şehir Paris

Otel fiyatlarında en pahalı şehir Paris
Yazı boyunu düşür Yazı boyunu yükselt Font boyutu Yazdır

Türkiye Otelciler Birliği (TÜROB) tarafından yapılan araştırmada, tüm yıldız kategorilerinde ortalama otel oda fiyatlarının en pahalı olduğu ilk üç şehir sırasıyla Paris, Tel Aviv ve New York olarak öne çıktı. Paris gecelik ortalama 263 Euro ile konaklamada dünyanın en pahalı şehri oldu. İstanbul’un gecelik konaklama fiyatı ise ortalama 88 Euro olarak gerçekleşti.

Konaklamada dünya çapında en pahalı şehirler belli oldu. Dünya çapında araştırma ve veri analiz şirketi STR Global’in yaz dönemine ilişkin için tüm kategorilerde otel fiyat verilerinden hareketle Türkiye Otelciler Birliği (TÜROB) tarafından yapılan araştırmada, oda fiyatlarının en pahalı olduğu ilk üç şehir sırasıyla Paris, Tel Aviv ve New York olarak öne çıktı. En pahalılar listesinde ilk 20 sırasında Avrupa şehirlerinin ağırlıkta olduğu dikkat çekti. Ortalama doluluk oranının yüzde 88 olduğu Paris’te ADR (Average Daily Rate) olarak adlandırılan ortalama günlük satılan oda bedeli 263 Euro’ya ulaşarak konaklamada dünyanın en pahalı şehri oldu.

AVRUPA ŞEHİRLERİ AĞIRLIKTA

İsrail’in Tel Aviv kenti 239 Euro ile dünyanın en pahalı ikinci şehri olurken, üçüncü sıradaki New York’ta ortalama oda fiyatları 236 Euro düzeyinde bulunuyor. İsviçre’den iki şehir, Zürih 216 Euro ile dördüncü, Cenevre 215 Euro ile beşinci sırada yer aldı. Daha sonra sırasıyla Roma 182 Euro, Londra 181 Euro, Kopenhag 179 Euro, Amsterdam 178 Euro, ve Dublin 168 Euro ile ilk 10’daki diğer şehirler oldu. Bu şehirlerde ortalama doluluk oranları yüzde 80 ile 90 civarında seyrediyor. STR’nin araştırmasında yer alan ve Haziran 2018’de ortalama doluluk oranı yüzde 57 olan İstanbul’da ortalama oda fiyatı 88 Euro oldu. Bu fiyat ile İstanbul konaklama sektöründe dünya genelinde en pahalı ilk 20 şehir arasına giremedi.

Fransızca Seslendirme & Dublaj

Fransızca seslendirme firmaları eğitimli seslendirme sanatçılarına sahip donanımlı kadroya sahiptirler. Yerli olarak seslendirme sanatçıları yanında yabancı seslendirme yapan firmalar da sayıca çok fazla olmamakla beraber mevcuttur. Bu tür firmalar daha çok film ve reklam seslendirmeleri ağırlıklı çalışmalar yapmaktadır. Ancak yapan My Prodüksiyon bu alanda ismini duyurmuştur ve bunda Fransız film kültürünün gelişmiş olması etkilidir. Genel olarak milliyetçi bir yapıya sahip olduğu bilinen Fransızlar Fransızca seslendirme gerçeğini tüm dünyanın bilinç altına kazımıştır. Dünyada kullanıcı sayısı oldukça fazla olan bu dil pek çok film ve reklamda seslendirme yapılan bir dildir. Dilin İngilizceye göre daha karmaşık ve zor yapısı olması seslendirme yapan firmaların kıymetini daha da artırmıştır.

 • Fransızca Reklam Seslendirme
 • Fransızca Santral Seslendirme
 • Fransızca Tanıtım Filmi Seslendirme
 • Fransızca Mağaza Anons Seslendirme
 • Fransızca Haber Seslendirme
 • Fransızca Perfore Seslendirme
 • Fransızca Jingle Seslendirme
 • Fransızca Seçim Seslendirme
 • Fransızca Yabancı Dil Seslendirme
 • Fransızca Animasyon Seslendirme
 • Fransızca E-Kitap Seslendirme
 • Fransızca DJ Jingle Seslendirme
 • Fransızca Tesis Anonsu Seslendirme
 • Fransızca Sesli Mesaj Seslendirme
 • Fransızca Medikal Seslendirme
 • Fransızca Belgesel Seslendirme
 • Fransızca Sponsorluk Seslendirme
 • Fransızca IVR Seslendirme
 • Fransızca Eğitim Filmi Seslendirme
 • Fransızca Santral Anons Seslendirme

Yukarıda saydığımız tüm bu çözümler My Prodüksiyon’un başlıca faaliyet alanları arasında yer almaktadır. Detaylı bilgiyi https://www.myproduksiyon.com internet adresimiz üzerinden bulabilirsiniz.

Yabancı Dil Seslendirme

Yabancı Dil Seslendirme konusunda sektörün lider kuruluşu olan My Prodüksiyon Reklam & Seslendirme Ajansı uzun yıllardan beri dünyanın en iyi sesleri ile Türkçe dilinden çoklu dillere çeviri, dublaj ve seslendirme çalışmaları yapmaktadır. İngilizce Seslendirme, Almanca Seslendirme, Fransızca Seslendirme, Rusça Seslendirme, Arapça Seslendirme, Farsça Seslendirme, Çince Seslendirme, İtalyanca Seslendirme ve İspanyolca Seslendirme başta olmak üzere toplam 70 dilde yabancı dil dublaj ve yabancı dil seslendirme hizmetlerimiz ile tam 20 yıldır Türkiye’nin kurumsal içerik çözümleri sunan seslendirme ajansı olmaktan gurur duyuyoruz.

Fransızca Seslendirme Örnekleri

Her türlü soru ve merak ettikleriniz için bize android uygulamamızda yer alan iletişim bölümünden alternatif olarak, [email protected] email adresimiz veya 0850 500 00 20 numaralı çağrı merkezimiz üzerinden bize ulaşabilirsiniz.

OTEL FİYATLARINI KONGRE TURİZMİ ARTIRIR

Verileri değerlendiren Türkiye Otelciler Birliği (TÜROB) Başkanı Timur Bayındır, turist sayısındaki artıştan daha da önemli olanın fiyatların artması olduğunu belirterek, şunları söyledi: “Yüksek sezonla birlikte fiyat artışının da gerçekleşmesi bizi mutlu ediyor. İstanbul ve Antalya’nın yeniden fiyat artışı yakalaması memnuniyet verici. Konaklama tesislerimizin kalitesi ve hizmet düzeyi çok yüksek. Ancak dünya şehirlerindeki fiyatlara baktığımızda henüz olması gereken düzeye ulaşamadığımızı görüyoruz. Özellikle 3 yıl öncesine kadar 150-200 Euro ortalama fiyatlara sahip olan İstanbul’un yeniden bu fiyat düzeyine dönmesi için elimizden gelen her şeyi yapmalıyız. Bunun için de en önemli enstrüman kongre turizmi olacaktır. Fiyatların yükselmesini sağlayacak olan en önemli itici güç gelir düzeyi yüksek kongre turisti olacaktır. İstanbul’u yeniden kongre turizminin gözde şehirleri arasına sokacak adımları atmalıyız. Türkiye’nin hedefi turist sayısından çok geliri artırmak olmalı.”

otel

Bir Cevap Yazın

sonomed

dream hill

vakıf taşdelen su