Kadir Toprakkaya

Ortadoğu’nun tatil cenneti Türkiye

Ortadoğu’nun tatil cenneti Türkiye
Yazı boyunu düşür Yazı boyunu yükselt Font boyutu Yazdır

Tatil için Türkiye’yi ve özellikle de İstanbul’u tercih eden Ortadoğuluların sayısında son yıllarda büyük bir artış söz konusu. Özelikle Taksim, Adalar ve Boğaziçi’nde yoğun olarak gördüğümüz Ortadoğulu tursitlerin sayısı, son iki yılda yüzde 30 artmış durumda. Peki Ortadoğu ülkeleri neden Türkiye’yi tercih ediyor? Vizyon Grubu Yönetim Kurulu Üyesi M. Talha Çizmeci’ye göre; kaliteli, rahat, konforlu, güvenli bir seyahati kendi inançlarına da uyabilen bir ülkede gerçekleştirmek istedikleri için.

Son yıllarda Türkiye, özellikle de İstanbul, Ortadoğulu turistlerin yoğun ilgisiyle karşılaşıyor. Özellikle Taksim, Adalar ve Boğaziçi’nde gezmeyi ve alışveriş yapmayı seven Ortadoğulu tursitlerin sayısı, son iki yılda yüzde 30 artmış durumda. Öte yandan  Türkiye; sahip olduğu üst düzey hastanelerini, termal kaynaklarını ve doğal yaşam alanlarını, sunduğu eşsiz otelcilik hizmetiyle birleştirerek Ortadoğu coğrafyasının yakın markajına girdi.

Ortadoğu

TALHA ÇİZMECİ: EZAN SESİNİ DUYMAYI SEVİYORLAR

Türkiye’nin uyguladığı başarılı turizm stratejisiyle Ortadoğulu turistlerin ilgi odağı olduğunu söyleyen Vizyon Grubu Yönetim Kurulu Üyesi M. Talha Çizmeci,  bölge insanının İstanbul’da kendilerini daha rahat ve özgür hissettiklerini söyledi. Yakın coğrafyalar olduğu için Ortadoğulu tatilcilerin kendilerini evlerinde gibi hissettiklerini aktaran Çizmeci, bölge insanının kendilerini Türkiye’de güvenli bulduğunu ve gezerken ezan sesini duymalarının hoşuna gittiğini aktardı.

Özyeğin Üniversitesi

HELAL GIDA GARANTİSİ DE TERCİH SEBEPLERİNDEN

Helal gıda garantisinin de Türkiye’yi tercih sebebi haline getirdiğini aktaran Talha Çizmeci; “Türkiye’nin her anlamda gelişmiş, Müslüman bir ülke olması sebebiyle misafirlerimiz çok rahat ediyor. Dini vecibelerini her an her yerde yerine getirebilmeleri ise onlar için çok önemli. Öte yandan Türkiye, ‘deniz-kum-güneş’ üçlemesinin yanı sıra tarihi ve doğal güzellikleri barındırmasıyla da Ortadoğu bölgesinin ilgisini çekiyor. Aslına bakarsanız Arap turistler, tek ve homojen bir grup değil. Körfez ülkelerinden gelenler ile Lübnan, Ürdün, Filistin gibi Doğu Akdeniz ülkelerinden gelenler ve Kuzey Afrika’dan gelenler olmak üzere üç kategoriye ayrılıyor. Dolayısıyla ülkeden beklentileri aynı olurken, yaptıkları aktiviteler farklılık gösterebiliyor. Ve ülkemize Ortadoğu’dan en çok Kuveyt, Irak, İran, Lübnan, Ürdün, Suudi Arabistan ve İsrailli turistler ilgi gösteriyor” açıklamasında bulundu.

EKONOMİK VE ÜST DÜZEY İMKANLAR SUNULUYOR

Öte yandan Ortadoğulu turistlerin hem kaplıca-termal turizmine, hem de sağlık turizmine çok meraklı olduklarını söyleyen Vizyon Grubu Yönetim Kurulu Üyesi M. Talha Çizmeci, Türkiye’nin sahip olduğu üst düzey hastanelerini, termal kaynaklarını ve doğal yaşam alanlarını, sunduğu eşsiz otelcilik hizmetiyle birleştirerek hastalara ekonomik ve üst düzey imkanlar sunduğunu aktardı.

Bir Cevap Yazın

sonomed

dream hill

vakıf taşdelen su