Cenay Toprakkaya

Ordu Valiliği, İranlı heyeti ağırlıyor

Ordu Valiliği, İranlı heyeti ağırlıyor
Yazı boyunu düşür Yazı boyunu yükselt Font boyutu Yazdır

İran’ın önde gelen seyahat acenteleri, tur operatörleri ve gazetecilerden oluşan 20 kişilik heyet, Ordu Valiliği’nin daveti üzerine kente geldi. Ordu-Giresun Havalimanı’nda Vali Yardımcısı ve Gülyalı Kaymakam Vekili Mehmet Erhan Türker, İl Kültür ve Turizm Müdürü Uğur Toparlak tarafından karşılanan heyet, daha sonra Vali İrfan Balkanlıoğlu’nu ziyaret etti.

Valilik Toplantı Salonu’nda heyeti kabul eden Balkanlıoğlu, konuklarına Ordu hakkında bilgi verdi; turizm potansiyeli bulunan bir il olduğuna işaret ederek, kentin turizm merkezi olması için gayret gösterdiklerini söyledi. Ordu’nun İsviçre ve Avusturya Alpleri gibi olduğunu dile getiren Vali Balkanlıoğlu; “Gördüğünüz zaman şaşıracaksınız. Burası cennet gibidir. Ormanlar, ırmaklar, şelaleler, göller, yaylalarda göz alabildiğine çiçekler ve yeşilin her tonu, muhteşem bir güzellik sunar. Ordu’da bülbül ve kuş sesleri eşliğinde mükemmel bir tatilin yanı sıra insan huzur bulur” ifadelerini kullandı.

ORDU’DA DOĞA, EN GÜZEL HALİYLE SİZİ KARŞILAR

Vali İrfan Balkanlıoğlu, Ordu’da modern ve lüks turistik tesislerin şimdilik olmadığını aktararak, sözlerini şöyle sürdürdü: “Yollar mükemmel değil, belki bu nedenle çok bakir kalmış, doğal, temiz kalmış ve bu haliyle muhafaza edilmiş. Bazen turizm açısından sürdürülebilir olmuyor ve turizm yapalım derken güzellikleri mahvediyorlar. Her yere binalar, tesisler, o güzellikler yok oluyor ama Ordu’da doğa, en güzel haliyle sizi karşılar. Doğayı sevenler için binlerce kilometre uzaklara gitmeye gerek yok. Gidilen yerlerdeki güzelliklerin tamamı ilimizde mevcut, denizimiz de çok güzeldir. Karadeniz kıyısında koylar ve sahiller son derece güzel, 4 mavi bayraklı plajımız var. İlimizin bütün güzelliklerini görme fırsatı elde edeceksiniz. Kendi gözlemleriniz çok önemli.”

Kadir Toprakkaya

TÜRKİYE VE AVRUPA’DA DENİZ ÜZERİNE YAPILAN İLK HAVALİMANI

Körfez ülkelerinden Ordu’ya daha önce büyük ilgi olduğuna dikkat çeken Balkanlıoğlu, bu ülkelerden gelen gazetecilere de Ordu’yu gezdirdiklerini, hepsinin kentten memnun ayrıldığını kaydederek; İran’ın Tebriz, Şiraz, İsfahan ve Ahvaz bölgelerinde faaliyet gösteren 20 kişilik heyete Ordu’ya geldikleri için teşekkür etti. İran’ın İsfahan bölgesinde faaliyet gösteren acente sahibi Yadman Kavusi ise, gösterdiği yakın ilgiden dolayı Ordu Valiliği ve Vali İrfan Balkanlıoğlu’na teşekkür ederek; “Bu güzel şehri yakından görmek, tanımak istedik. Türkiye ve Avrupa’da deniz üzerine yapılan ilk havalimanı olan Ordu-Giresun Havalimanı’nda da bizlere çok sıcak bir karşılama yapıldı. Bizler de sizleri İran’da ağırlamak isteriz” şeklinde konuştu.

ordu valiliği

Bir Cevap Yazın

sonomed

vakıf taşdelen su

noyadecor