Haber Merkezi

Kuşadası’nda kruvaziyer turizmi

Kuşadası’nda kruvaziyer turizmi
Yazı boyunu düşür Yazı boyunu yükselt Font boyutu Yazdır

Kruvaziyer turizminin önemli limanlarından Aydın’ın Kuşadası ilçesi, 2 bin 200 yolcusu ile Celebrity Constellation’u ağırladı.

Kuşadası Ege Ports Limanı’na sabah saatlerinde yanaşan Celebrity Cruise şirketine ait Malta bayraklı Celebrity Constellation gemisinden inen, çoğunluğu Amerikalı olan yolcuların bir bölümü Efes Antik Kenti ve Meryemana Evi ziyareti için düzenlenen tura katılırken, bir bölümü de ilçe merkezinde gezerek alışveriş yaptı. Celebrity Constellation’un bu sezon ilçeye 6. ve son seferini gerçekleştirdiği belirtildi.

kruvaziyer

KUŞADASI’NDA TURİZMİN CAN DAMARI

Kuşadası Turizm Tanıtma Vakfı Başkanı Bülent İlbahar, turizmde beklentilerin altında bir sezon geçirdiklerini, gemilerin ilçe turizmcisi ve esnafına rahat nefes aldırdığını bildirdi. İlçede gemi ziyaretleri sayesinde turizm hareketliliğinin devam ettiğini kaydeden İlbahar; “Kuşadası turizminin can damarı ve ana dişlisi, Ege Ports Limanı’na gelen kruvaziyer gemileri. Umuyoruz ki 2017 yılı turizm sezonunda kruvaziyer ve secur turizmi daha da hareketlenir, ilçe hakettiği turizim hareketliliğine kavuşur” dedi.

Bir Cevap Yazın

sonomed

dream hill

vakıf taşdelen su