Kadir Toprakkaya

Katar’dan global destinasyon kampanyası

Katar’dan global destinasyon kampanyası
Yazı boyunu düşür Yazı boyunu yükselt Font boyutu Yazdır

Bir Arap Körfezi ülkesi olan Katar, otantik ve eşsiz deneyimler sunan cazip bir destinasyon olarak konumlandırmayı amaçlayan ilk global kampanyasını başlattı. “Katar. Sizin için tasarlandı” sloganıyla geleneksel mirasını vurgulayan kampanya, kişiye özel deneyimlere odaklanarak, 15 mevcut ve öncelikli pazarı hedefleyecek.

Kampanyanın lansman zamanlaması, turizm sektörünün büyüdüğü ve geliştiği bir döneme denk getirildi. Sadece birkaç hafta önce Katar Turizm Otoritesi, Katar Ulusal Turizm Konseyi’ne (QNTC) dönüştürüldü. Yeni yönetim yapısı, sağlam turizm altyapısını geliştirmek ve olağanüstü ziyaretçi deneyimleri sunmak için kamuda ve özel sektörde anahtar girişimlerin uygulanmasının yolunu açıyor.

POPÜLER SEYAHAT PLATFORMLARIYLA İŞBİRLİĞİ

Katar Ulusal Turizm Konseyi (QNTC) Pazarlama ve Tanıtım Başkanı Rashed AlQurese, konuyla ilgili yaptığı açıklamada şunları ifade etti: “Katar. Sizin için tasarlandı’, bir reklam kampanyasından daha fazlasını bünyesinde barındırıyor. Katar’ın destinasyon olarak sunduğu deneyimleri ve ziyaretçi profillerine nasıl uyarlanabileceğini yakından inceledik. Dünyanın her yerinden misafirlerimizi kültürel mirasın, ileriye dönük vizyonumuzun keşfedileceği Katar’a getirmek için sabırsızlanıyoruz. Sektöre ilgiyi arttırmak ve misafirlerimize özgün deneyimler yaşatabilmek için QNTC, Booking.com, TripAdvisor ve Lonely Planet gibi dünyanın en popüler seyahat platformlarıyla işbirliği yapıyoruz. Potansiyel misafirlerimiz, Katar ile ilk tanıştıkları andan itibaren rezervasyon yapıp, destinasyonun değişik kültürel ve doğal etkinliklerini deneyimlemek için seyahatlerini tasarlayabilir.

Katar

VİZE İSTENMEYEN, CAZİP BİR TERCİH

Sekiz farklı dilde basılı, TV ve dijital platformlarda yayınlanacak ‘Katar. Sizin için tasarlandı’ kampanyası; CNN International, Al Jazeera, BeIN, Digiturk ve Sky TV gibi global televizyon ağlarından ve ortaklıklardan da yararlanacak. Katar’ın otantik yönlerini yansıtan büyüleyici görseller sayesinde kampanya, Katar’ı ilk akla gelen destinasyon haline getirmek için tasarlandı. Katar, Türkiye’den birkaç saat içinde kolayca erişilebilir ve vize istenmeyen bir destinasyondur. Kısa süre içerisinde bir şehri tanımak isteyen seyahatseverler için cazip bir tercihtir.”

Bir Cevap Yazın

sonomed

dream hill

vakıf taşdelen su