Kadir Toprakkaya

Kar’ı erken gören Kayseri Kış Sezonu’nu açtı…

Kar’ı erken gören Kayseri Kış Sezonu’nu açtı…
Yazı boyunu düşür Yazı boyunu yükselt Font boyutu Yazdır

Türkiye’nin önemli kayak merkezlerinden Erciyes’te kış turizm sezonu açıldı. Kar yağışı ve karlama ünitelerinin çalışmasıyla pistler tamamen doldurularak, kayakseverlerin hizmetine sunuldu.

Türkiye’de kış sezonunu ilk açan kayak merkezi Erciyes oldu. Bu yıl Erciyes’te önemli etkinliklerin olacağını açıklayan Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki, Şubat ayında Avrupa Snowboard Şampiyonası’nın bir ayağının Erciyes’te yapılacağını söyledi.

mehmet ozhaseki

Özhaseki, “Şükürler olsun bu yıl yağışlı gözüküyor”

Yeni sezonun açıldığı ilk gün Erciyes’e çıkan Başkan Özhaseki, kayakseverlerle sohbet etti ve yeni sezonun hayırlı olması temennisinde bulundu. Geçen yıl kuraklık yaşandığını; ancak buna rağmen karlama üniteleri sayesinde pistlerin açık tutulduğunu ifade eden Başkan Özhaseki, “Şükürler olsun bu yıl yağışlı gözüküyor. Kar erken düştü. Yer yer yarım metreyi bulan kar var. Teleferiklerimiz çalışıyor, insanlarımız kaymaya başladılar. Sezonu açmış durumdayız. İnşallah güzel bir sezon geçiririz. Bu yıl bol etkinlik var. Şubat ayı ortalarında da Avrupa Şampiyonası’nın bir ayağı burada yapılacak. Arkadaşlarımız 24 saat hem yolu açık tutmak, hem pistleri hazır etmek, hem de tüm ihtiyaçları karşılamak için hazır bekliyorlar” dedi.

 

 

Bir Cevap Yazın

sonomed

vakıf taşdelen su

noyadecor