Haber Merkezi

İstanbul’un turizmine Bursa’da can suyu

İstanbul’un turizmine Bursa’da can suyu
Yazı boyunu düşür Yazı boyunu yükselt Font boyutu Yazdır

İstanbul Büyükşehir Belediyesi turizm liderlerini ve medyasını topladı, dünyanın gözbebeği megakentin turizmini komşu metropol Bursa’da mercek altına aldı. İBB Başkanı Kadir Topbaş, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, turizmin önde gelen isimleri ve basın mensupları, Ortak Akıl Çalıştayı ile geleceği masaya yatırdı. TOURMAG Turizm Dergisi, 7 Mayıs Pazar akşamına kadar Bursa Hilton Convention Center’da gelişmeleri yerinde takip ediyor.

İki şehrin liderlerinin yanı sıra İstanbul Vali Yardımcısı İsmail Gültekin, TÜRSAB Başkanı Başaran Ulusoy, TÜROB Başkanı Timur Bayındır, Net Holding CEO’su Reha Arar, Eresin Otelleri CEO’su Mübeyra Eresin, VİP Turizm CEO’su Ceylan Pirinçcioğlu, By Turizm Yönetim Kurulu Başkanı Süha Uyar, İRO Başkanı Hakan Eğinlioğlu gibi sektörün önde gelen ve tanınmış birçok ismi; “neler yapabiliriz, nasıl daha iyiye ulaşabiliriz” sorusunun yanıtı ortak akıl ile aradı.

TÜLİN ERSÖZ, GÜZEL BİR DÖNEMİN FİTİLİNİ ATEŞLEDİ

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın Danışmanı ve Turizm Atölyesi Başkanı Tülin Ersöz, uzun süredir hazırlandığı projesini başarıyla hayata geçirdi; İstanbul’dan 40’ın üzerinde gazeteci ve turizm emekçisini tek çatı altında İstanbul’a taşıyarak örnek bir çalışmaya imza attı.

İSTANBUL VE BURSA EVLENİYOR

İstanbul’un turizm geleceğinin Bursa’da gündeme alınması, son yıllarda iki şehir arasında devam eden sıcak ilişkileri bir adım daha ileri götürdü. Kadir Topbaş ve Recep Altepe, teknolojik gelişmelerle birbirine daha da yaklaşan her iki şehir için ortak akılla çalışma mesajı verdi. Topbaş’ın uzun konuşmasında şehrin yeşillendirilmesi, milyonlarca ağaç ekilmesi, turizm değerlerinin öne çıkarılması ve yeni yapılacak çalışmalara yönelik düşünceleri öne çıktı.

Tourmag Turizm Dergisi, yerli ve yabancı turistlerin gözde şehirlerinden Bursa’dan, İstanbul turizmine dair gelişmeleri aktarmaya devam edecek…

Volkswagen

Tatil tercihleri

Rotana

yayla turizmi

Filipinler

Bursa

Bir Cevap Yazın

sonomed

dream hill

vakıf taşdelen su