Cenay Toprakkaya

İpek Yolu’nda hedef sürdürülebilir turizm

İpek Yolu’nda hedef sürdürülebilir turizm
Yazı boyunu düşür Yazı boyunu yükselt Font boyutu Yazdır

İpek Yolu Belediyeler Birliği’nin (İPEKBİR) 2016 yılı son Olağan Meclis Toplantısı, Taraklı Belediyesi’nin ev sahipliğinde yapıldı. Toplantıda 2017 yılı bütçesi, hibe destekleri ve işbirlikleri ele alındı. İpek Yolu koridorunun her geçen gün daha da büyüdüğüne dikkat çeken Ipek Yolu Belediyeler Birliği ve Göynük Belediye Başkanı Kemal Kazan; “Sürdürülebilir turizm hedefi ile üye belediyelerimizle el ele verip, bölgelerimizin turizmde cazibe merkezi olması için çalışıyoruz” dedi.

Taraklı Hisar Konağı’nda gerçekleştirilen İPEKBİR Olağan Meclis Toplantısı’nda, üye belediyelerde devam eden projeler ve kaynak arayışları ele alındı. Toplantıya; İpek Yolu Belediyeler Birliği ve Göynük Belediye Başkanı Kemal Kazan, Mudurnu Belediye Başkanı Mehmet İnegöl, Kıbrıscık Belediye Başkanı Doğan Dağ, Taşkesti Belediye Başkanı Saim Çevik, Taraklı Belediye Başkanı Tacettin Özkaraman, Dörtdivan Belediye Başkanı Hasan Uzunoğlu, Yeniçağa Belediye Başkanı Recayi Çağlar, Karapürçek Belediye Başkanı Orhan Yıldırım, Karacasu Belediye Başkanı Celal Beydili, İznik Belediye Başkanı Osman Sargın, Geyve Belediye Başkanı Murat Kaya, Sapanca Belediye Başkanı Aydın Yılmazer,  Akyazı Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Çakmak ve meclis üyeleri katıldı.

ipek yolu

ÜRETİM VE İSTİHDAMI ARTTIRACAK PROJELER ELE ALINDI

İpek Yolu koridorunda üretim ve istihdamı arttıracak projelerin ele alındığı meclis toplantısında Danışma Kurulu kararları, Doğu Marmara Kalkınma Ajansı ve Ankara Kalkınma Ajansı ile yapılan görüşmeler, 2017 yılı planlanan kalkınma ajansları destekleri üzerine yapılan görüşmeler de gündemde yer aldı. Toplantıda, İPEKBİR üyesi belediyelerin yapılacak yatırımlar ve projelerle ilgili talepleri de alındı.

KAZAN: POTANSİYELİMİZİ EN İYİ ŞEKİLDE DEĞERLENDİRECEĞİZ

Toplantı hakkında bilgi veren İpek Yolu Belediyeler Birliği ve Göynük Belediye Başkanı Kemal Kazan, İPEKBİR kurucu üyelerinden Taraklı Belediyesi’nin ev sahipliğinde gerçekleştirilen meclis toplantısının çok verimli geçtiğini söyledi. İpek Yolu koridorunun her geçen gün daha da büyüdüğünü vurgulayan Kemal Kazan, “İpek Yolu destinasyonunda hedefimiz sürdürülebilir turizm” dedi. Meclis toplantısında kaynak arayışlarının ve 2017 vizyonunun da ele alındığını kaydeden Kazan, şunları söyledi: “Bölgedeki kentlerimiz, hem doğal yapısı hem de tarihi ve kültürel yapısı ile büyük bir turizm potansiyeline sahip. Zenginliklerimize sahip çıkarak, bu potansiyeli en iyi şekilde değerlendirmek için çalışıyoruz. Sürdürülebilir turizm hedefi ile üye belediyelerimizle el ele verip, bölgelerimizin turizmde cazibe merkezi olması için projeler üretip, uyguluyoruz. 2017 yılında da koridorunda üretimi ve istihdamı arttıracak projelerle yolumuza devam edeceğiz.”

Bir Cevap Yazın

sonomed

dream hill

vakıf taşdelen su