ALPER SENER

 Cenay Toprakkaya

Hatay, İngiliz yatırımcıların gündeminde

Hatay, İngiliz yatırımcıların gündeminde
Yazı boyunu düşür Yazı boyunu yükselt Font boyutu Yazdır

Sahip olduğu tarihsel miras ve yeniden canlandırılan İpek Yolu ile stratejik konumu güçlenen Hatay, dünyanın dikkatini çekmeye devam ediyor.

Londra’da düzenlenen, Imperial College London ve Küresel Rekabetçilik Konseyi’nin birlikte organize ettiği 2016 Global İnovasyon Konferansı’nda Hatay’ın tarihsel geçmişi, bölge için ticaretteki önemi ve geleceğe yönelik yapılan yatırımları konuşuldu. Özel olarak davet edilen Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, İnovasyon Konferansı’nda konuşmacı olarak yer aldı.

hatay-ingiliz-yatirimcilarin-gundeminde-5

LİDERLER, YATIRIMCILAR VE CEO’LAR LONDRA’DA BULUŞTU

Şehirlerin yenilikçi, rekabetçi ve sürdürülebilirlik ilişkisinin ele alındığı 2016 Global İnovasyon Zirvesi, Londra’da düzenlendi. Dünyanın farklı yerlerinden gelen liderlerin, yatırımcı ve CEO’ların katıldığı zirveye, Türkiye’den Hatay’ı temsilen Hatay Büyükşehir Belediyesi katıldı. Konferansa özel olarak davet edilen Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, zirvede konuşmacı olarak yer aldı ve katılımcılara şehri tanıtan özel bir sunum yaptı. Konferans kapsamında düzenlenen “The Well City” oturumunda konuşan Başkan Savaş, 8 bin yıllık geçmişe sahip Hatay’ın tarihsel anlamda bir dünya mirası olduğunu,  yeniden canlandırılan 30 bin yıllık İpek Yolu ile Avrupa ve Ortadoğu arasında önemli bir köprü olma özelliğini güçlendireceğini, Expo 2021 için hazırlanan projeleri ve son zamanlarda yaşanan olaylara rağmen şehrin yaşam kalitesini artırmak için yapılan yatırımları anlattı.

İngilizce Seslendirme & Dublaj

İngilizce seslendirme Dünyanın en yaygın ve geçerli dili Amerikan İngilizcesi Seslendirme en profesyonel isimler ile My Prodüksiyon’da. Farklı sesleri, telaffuzları duymak, onları söylemeye çalışmak, çok güzel ve özel bir yetenektir, hele İngilizce seslendirme, oradaki ruhu, seslerin çıkış tılsımlarını yakalamak, bir yaşam tadı katmak, yaşamak, sevmek, bedenle ifadeleri bütünleştirmek gerekmektedir.
Bir İngilizce seslendirme yaparken, metni olduğu gibi, kitap okur gibi seslendirmek yerine, o metinde yaşanan olayı, nerede, nasıl, kimle yaşandığını veya zaman olarak tarihsel bir olay mı, günlük yaşanan olaylar mı, dram mı, komedi mi vb. örnekler çoğaltılabilir, anlamak lazımdır. Sanki bir film sahnesi gibi, o yaşanan, seslendirilen sahneyi, olayı kavramak, anlamak, o anın mimiklerini, telaffuzlarını yaşayarak canlandırmak gerekir. Herşeyden önemlisi İngilizce seslendirme yaparken canlılık kazandırmak, karşıdakine sanki yaşanıyormuş gibi veya o heyecanı, olayı hissediyor gibi canlılık, aksiyon, heyecan, ruh katmak, yaşamak gerekir.

 • İngilizce Reklam Seslendirme
 • İngilizce Santral Seslendirme
 • İngilizce Tanıtım Filmi Seslendirme
 • İngilizce Mağaza Anons Seslendirme
 • İngilizce Haber Seslendirme
 • İngilizce Perfore Seslendirme
 • İngilizce Jingle Seslendirme
 • İngilizce Seçim Seslendirme
 • İngilizce Yabancı Dil Seslendirme
 • İngilizce Animasyon Seslendirme
 • İngilizce E-Kitap Seslendirme
 • İngilizce DJ Jingle Seslendirme
 • İngilizce Tesis Anonsu Seslendirme
 • İngilizce Sesli Mesaj Seslendirme
 • İngilizce Medikal Seslendirme
 • İngilizce Belgesel Seslendirme
 • İngilizce Sponsorluk Seslendirme
 • İngilizce IVR Seslendirme
 • İngilizce Eğitim Filmi Seslendirme
 • İngilizce Santral Anons Seslendirme

Yukarıda saydığımız tüm bu çözümler My Prodüksiyon’un başlıca faaliyet alanları arasında yer almaktadır. Detaylı bilgiyi https://www.myproduksiyon.com internet adresimiz üzerinden bulabilirsiniz.

Yabancı Dil Seslendirme

Yabancı Dil Seslendirme konusunda sektörün lider kuruluşu olan My Prodüksiyon Reklam & Seslendirme Ajansı uzun yıllardan beri dünyanın en iyi sesleri ile Türkçe dilinden çoklu dillere çeviri, dublaj ve seslendirme çalışmaları yapmaktadır. İngilizce Seslendirme, Almanca Seslendirme, Fransızca Seslendirme, Rusça Seslendirme, Arapça Seslendirme, Farsça Seslendirme, Çince Seslendirme, İtalyanca Seslendirme ve İspanyolca Seslendirme başta olmak üzere toplam 70 dilde yabancı dil dublaj ve yabancı dil seslendirme hizmetlerimiz ile tam 20 yıldır Türkiye’nin kurumsal içerik çözümleri sunan seslendirme ajansı olmaktan gurur duyuyoruz.

Profesyonellik sese, dile yansımalıdır, onun için o dille yoğrulmuş, yaşamış olması, şivesini, o dilin stilini yansıtması çok önemlidir. Tabi ki illa anadili İngilizce olması şart değildir, İngilizce evrensel bir dil olduğu için bu dili anadili gibi benimsemiş ve anadili gibi konuşabilen insanlarda vardır, neden bu kişiler İngilizce seslendirme yapamasın. Bu kişilere de birçok alanda şans verilmiş ve bu yetenekli kişilerle profesyonel olarak birçok çalışmalar yapılmış ve de beğenilerek kabul edilmiştir.

Her şey emek ister. Tarlaya tohum ekilmesi gibi, mahsul elde edilinceye kadar birçok safhadan, çalışmadan geçer.
Ustalıkla emek birleşince mahsul ortaya çıkar, bu da emeğin sesidir. Suyun sesi ruhu dinlendirir, yaradılış gereği her varlık da bir ses vardır. Ruhun sesini dinle, seslendir. İngilizce anons yaparken, o kişi ol, o kişinin yerine koy kendini, sesin yaşasın, bütünleşsin olayla. Küçükken Bill Cosby’i izlerdik, İngilizcemiz ileri derecede değildi ama onun ses tonu, olayları ustaca, yaşayarak canlandırması, şivesi, mimikleri, telaffuzları bizi bütünüyle filme bağlar, filmi bütünüyle anlar, İngilizceyi de kendiliğinden öğrenmiş olurduk. Ama severek izler, anlamlandırır, farklılık kazanırdık. Ruh katmak, profesyonelleştirir, hitap ettiği kişi sayısını arttırır, sevgiyi, beğeniyi getirir. Emeğe ruh katalım, ustalaşmak için çabalayalım.

British İngilizcesi Seslendirme Örnekleri

Her türlü soru ve merak ettikleriniz için bize android uygulamamızda yer alan iletişim bölümünden alternatif olarak, [email protected] email adresimiz veya 0850 500 00 20 numaralı çağrı merkezimiz üzerinden bize ulaşabilirsiniz.

hatay-ingiliz-yatirimcilarin-gundeminde-3

YATIRIMCILARI HATAY’A DAVET ETTİ

Londra’da düzenlenen 2016 Global İnovasyon Konferansı’nda konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, yeniden canlandırılacak İpek Yolu ile ticaret akışında Hatay’ın güçlenecek stratejik konumuna dikkat çekerek, kentin aynen eskiden olduğu gibi bölgeyi Hindistan, Rusya, Çin, ABD ve Avrupa’ya bağlayacağını söyledi. Lütfü Savaş, başladığından beri tasvip edilmeyen Suriye’deki savaşın bittiğinde Hatay ve o bölgenin dünyanın en hızlı büyüyen bölgelerinin başında yer alacağına ve İpek Yolu’nun da eski önemine kavuşması ile kentin cazip bir merkez haline geleceğine inandığını belirtti. Bu durumunun yatırımcılar için de bir fırsat olduğunu ifade eden Savaş, Londra’daki yatırımcıları Hatay’a davet ederek konferanstaki konuşmasına şöyle devam etti:

hatay-ingiliz-yatirimcilarin-gundeminde-2

GELECEĞE YÖNELİK YATIRIMLAR BAŞLADI

“Şehrimizi tarihsel ve jeopolitik konumunu koruyarak geleceğe taşımak istiyoruz. İhtiyaçlar doğrultusunda geleceğe yönelik yatırımlara başladık. Başta rüzgar olmak üzere her türlü yenilenebilir enerji, turizm, otel ve restoran işletmeciliği, topraksız tarım ve seracılık, teknolojik tarım, kent içi ve dışı raylı sistemler, deniz ve kara taşımacılığı, planlı kentsel dönüşüm konularında yatırımlar yapıyoruz. Bu konularda yatırımcılarla işbirliği içinde birlikte çalışmak isteriz.”

hatay-ingiliz-yatirimcilarin-gundeminde-6

REKABETÇİ BİR ŞEHİR OLMAK İÇİN TARİHSEL AVANTAJ KULLANILACAK

Başkan Savaş, yaptığı sunumda rekabetçi bir şehir olma konusunda Hatay’ın tarihsel avantajının kullanılacağını belirtti. Şehrin her geçen gün yeni keşifler ve kazılarla kendini yenilediğini, 35 bin tarihi esere sahip olduğunu ve mozaiklerin en güzel örneklerinin Hatay’da yer aldığını ifade eden Savaş, tarihsel ve kültürel değerler doğrultusunda antik kent Hatay’ı bir Roma ya da Floransa gibi dünyaya tanıtmanın öncelik taşıdığını anlattı. Bu vizyon doğrultusunda devam eden restorasyonların ve kentin tarihi yapısına uygun düzenlemelerin yapıldığını belirten Lütfü Savaş, kentin eşsiz tabiat dokusunu ve mistik havasını dünyaya tanıtmak için başvurusu yapılan Expo 2021’in de büyük bir katkı sağlayacağını sözlerine ekledi.

Bir Cevap Yazın

sonomed

dream hill

vakıf taşdelen su