Haber Merkezi

Ganoslar sonbaharda bir başka güzel

Ganoslar sonbaharda bir başka güzel
Yazı boyunu düşür Yazı boyunu yükselt Font boyutu Yazdır

Tekirdağ’da kente adını veren “Tekir” dağının en yüksek kesimi olan Ganos Dağı’ndaki Ganoslar Yolu parkuru, sonbaharın gelmesiyle göz kamaştırıcı manzaralara ev sahipliği yapıyor.

Foto safari tutkunları ve doğa severlerin özellikle hafta sonu vazgeçilmez rotalarından olan Ganoslar, kahverengi ve kırmızının her tonunu ziyaretçilerine cömertçe sunuyor. Tekirdağ Orman ve Su İşleri Şube Müdürü Gökay İnal; kentin doğa, spor ve turizm alanlarını ön plana çıkarmayı hedeflediklerini söyledi. Tekirdağ’ın her mevsim farklı doğa güzelliklerinin yaşandığı bir bölge olduğunu ifade eden İnal, kurum olarak bu konuda çeşitli çalışmalar yürüttüklerini aktardı.

GanoslarTABİAT TURİZMİ MASTER PLANLARI HAZIRLANDI

Tekirdağ’da özellikle Tabiat Turizmi Master Planları hazırladıklarını belirten Gökay İnal; “Bu planlar çerçevesinde bütün kurum ve kuruluşlar ile ortaklaşa çalışıyoruz. Bu çalışmalar ile ilimizdeki doğa turizmini canlandırmak ve harekete geçirmek istiyoruz. Özellikle Trakya Kalkınma Ajansı, Büyükşehir Belediyesi ile çalışmalarımız devam ediyor” dedi.

FOTO SAFARİ VE DOĞA TUTKUNLARINA ÇAĞRI

Tekirdağ Süleymanpaşa ilçesi ile Şarköy ilçeleri arasında Ganos silsilesi içerisinde bulunan bölgeyi tabiat parkuru olarak tescil ettiklerini bildiren İnal, şunları kaydetti: “Yürüyüş parkurlarını, doğa turizmine katkı sağlaması için tabiat ile buluşturduk. İlimiz sadece denizi ve yeşili ile değil; sonbaharın sarısı, kırmızısı, kahverengisi ile de dört mevsimin güzelliklerini ortaya sunan bir bölge. Bu konuda özellikle foto safari tutkunlarını Ganoslar Yolu parkuruna bekliyoruz. Bu tabiat parkurları içerisinde çocuk oyunu alanları ve günübirlik konaklama alanları oluşturduk. Gerek yürüyüş için, gerek foto safari için, gerekse piknik yapmak için geldiklerinde bu bölgemizde bu imkanları rahatlıkla bulabilecekler. Manzara ve renk cümbüşü ile buraya yürüyüş düzenlemek isteyen dernekler ve foto safari için gelecekler için son derece güzel bir bölge.”

Bir Cevap Yazın

sonomed

dream hill

vakıf taşdelen su