Haber Merkezi

EXPO 2016 Antalya’nın ardından

EXPO 2016 Antalya’nın ardından
Yazı boyunu düşür Yazı boyunu yükselt Font boyutu Yazdır

Antalya Valisi Münir Karaloğlu, EXPO 2016 Antalya’nın resmi kısmının 30 Ekim tarihinde sona erdiğini, fakat EXPO’nun kapısına kilit vurulmadığını belirterek; “Burası kapanmadı, kapısına kilit vurulmadı, hiçbir zaman da kapatılmayacak. Vatandaşlarımız bilsinler ki EXPO açık, onları bekliyor” dedi.

Vali Karaloğlu, EXPO 2016 Antalya’da düzenlediği basın toplantısında EXPO’nun resmi, uluslararası organizasyon kısmının 30 Ekim 2016 tarihi itibarıyla tamamlandığını anımsattı. EXPO’nun kapısına kilit vurulmadığını, 30 Ekim öncesindeki gibi hizmetine devam ettiğini dile getiren Karaloğlu; “Kamuoyunda ‘EXPO bitti, buraya kilit vuruldu’ anlayışı var. Ziyaret sayılarına baktığımızda vatandaşımız buraya gelmiyor artık. EXPO 2016 Antalya, bugün de yarın da hiç kapanmadan Antalya’ya ve Türkiye’ye hizmet etmeye devam edecek” diye konuştu.

EXPO 2016 AntalyaTÜRKİYE’NİN İLK EXPO’SU

EXPO 2016 Antalya’nın Türkiye’nin ilk EXPO’su olduğunu, söz konusu organizasyonun alınmasında ve hizmete girmesinde başta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere Başbakanın, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanının, Dışişleri Bakanının, Antalya Milletvekillerinin, yerel yönetimlerin ve sivil toplum kuruluşlarının ciddi emekleri bulunduğunu anlatan Münir Karaloğlu, emeği geçen herkese teşekkür etti.

ZİYARETÇİ SAYISI 4 MİLYON 700 BİN

Turizm sektöründe yaşanan kayıplar nedeniyle EXPO 2016 Antalya için 8 milyon kişi olarak hedeflenen ziyaretçi sayısının 4 milyon 700 binde kaldığını belirten Antalya Valisi Karaloğlu; “Bunun da yaklaşık 3’te 1’i çocuklardan oluştu. Rakamın çok kötü olmadığını söyleyebiliriz. Gerçekten çok muhteşem bir alan ortaya çıkarıldı. EXPO 2016 Antalya, Central Park’a dönüşüyor. Bu kente, bu ülkeye hizmet etmeye devam edecek” ifadelerini kullandı.

AJANS, 30 HAZİRAN’A KADAR TASFİYE EDİLECEK

Karaloğlu, EXPO 2016 Antalya Ajansı’nın da faaliyetlerine devam ettiğini, 31 Aralık 2016 tarihine kadar herkesin görevinin başında olacağını, Ajans Genel Sekreterliği’nin 30 Haziran 2017 tarihine kadar tasfiye edileceğini bildirdi. Ajans tasfiye edildikten sonra alanın kanun gereği Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’na devredileceğini söyleyen Vali Karaloğlu, şu anda öğrencilerin 5 liraya, sivil vatandaşların da 10 liraya alana giriş yapabileceklerini ifade etti.

ACUN ILICALI TALİP OLDU MU?

Münir Karaloğlu, bir gazetecinin “EXPO 2016 Antalya’ya Acun Ilıcalı’nın talip olduğu söyleniyor, doğru mu?” şeklindeki sorusunu yanıtlarken de “Acun ile ilgili bilgim yok. Sayın Bakanımızla (Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik) görüşen gruplar olduğunu biliyorum, ama kimdir bilmiyorum açıkçası. Burası bir kamu malıdır, şeffaf, açık ihaleye çıkılacaktır. Yani Acun’a ‘Gel, sana burayı veriyoruz’ diyemeyiz. Kimse diyemez, nihayetinde bir ihale süreci olacaktır” dedi.

Bir Cevap Yazın

sonomed

dream hill

vakıf taşdelen su