Oğulcan Tatar

Emaar Akvaryum ve Sualtı Hayvanat Bahçesi gezisi

Emaar Akvaryum ve Sualtı Hayvanat Bahçesi gezisi
Yazı boyunu düşür Yazı boyunu yükselt Font boyutu Yazdır

İstanbul’un Anadolu Yakası, yeni bir alışveriş merkezine daha merhaba dedi. Ünalan’da yer alan Emaar Square AVM, içinde bulundurduğu Akvaryum ve Sualtı Hayvanat Bahçesi’yle binlerce ziyaretçiye ev sahipliği yapacak gibi gözüküyor. Biz de AVM Genel Müdürlüğünce düzenlenen basın gezisinde, bu akvaryumu ilk ziyaret edenler arasında TOURMAG Turizm Dergisi olarak yerimizi aldık.

emaar square

EMAAR SQUARE AVM NEREDE VE NASIL GİDİLİR?

Ünalan ile Göztepe metro istasyonlarının arasında, şehrin kuzeyine doğru konumlanan kompleksin içine çıkan herhangi bir metro istasyonu bulunmuyor. Ancak Göztepe metro durağından indikten sonra minibüs veya otobüs ile kolay bir şekilde AVM’ye gelebilirsiniz. Eğer Ünalan’dan gelecekseniz de yaklaşık 15 dakikalık bir yürüme mesafesi mevcut.

Emaar akvaryum

SUALTI HAYVANAT BAHÇESİ’NDE NELER VAR?

Neler yok ki? Yaklaşık 20 bin canlının yaşadığı hayvanat bahçesinde toplam 48 adet akvaryum var. Hayvanat bahçesinin en önemli misafirleri ise, Avustralya’dan özel uçakla gelen dişi ve erkek kral timsahlar. Erkeği 5 metre, dişisi de 3 metre uzunluğunda olan timsahların, hayvanat bahçesinin en gözde hayvanları olacağı kesin.

sualtı hayvanat bahçesi

GEZİ TAVSİYELERİ

  • Mutlaka yanınızda bir kamera bulundurun. Burada geçirdiğiniz vakitten sonra anılarınıza tekrar bakmak isteyeceksiniz.
  • Vaktinizi ayarlayıp buraya gelin. Çünkü yarım saatte gezilebilecek bir yer değil. Sindire sindire gezmek için en az 1,5 saatinizi ayırmalısınız.
  • Balıklar, profesyonel eğitmenleri ve bakıcıları tarafından her gün düzenli olarak beslenmektedir. Dolayısıyla sakın balıklara akvaryum içinden yem vermeyiniz. Bu onlara iyilik değil, kötülük olacaktır.

Hayvanat Bahçesinde Balıkların Yemlendiği Video

Hayvanat Bahçesinden Görüntüler

Bir Cevap Yazın

sonomed

dream hill

vakıf taşdelen su