Haber Merkezi

Ege sahilleri şenlendi

Ege sahilleri şenlendi
Yazı boyunu düşür Yazı boyunu yükselt Font boyutu Yazdır

Ege Bölgesi’nin önemli turizm kentlerinden Aydın’ın Kuşadası ve Didim ilçesi sahillerinde, artan hava sıcaklığının yanı sıra 3 günlük tatil nedeniyle sahillerde yoğunluk yaşandı.

Termometrenin 27 dereceyi gösterdiği Kuşadası’nda yerli ve yabancı turistler, sahillere akın etti. Sevgi ve Kadınlar Plajları ile Kuştur sahilinde yoğunluk yaşandı. Sıcak havayı fırsat bilen turistler, zamanlarının büyük bölümünü denizde yüzerek geçirdi. Önemli turizm merkezlerinden Didim ilçesi de 1 Mayıs’ı yoğun geçirdi. Hava sıcaklığının 25 derece olduğu ilçede özellikle Altınkum sahilinde yoğunluk oluştu.

YERLİ TURİST AKINI

Didim Turizm Derneği Başkanı Bülent İlbahar, yaptığı açıklamada 3 günlük tatil nedeniyle özellikle yerli turistleri konuk ettiklerini söyledi. Kuşadası’nda yazı aratmayacak bir kalabalığın oluştuğunu dile getiren İlbahar; “Adeta yerli turist akını yaşadık. Sahillerimiz başta olmak üzere çarşılarımız da şenlendi” dedi. Manisa’dan gelen Kaan Zorbilmez ise 1 Mayıs’ta denize girmenin mutluluğunu yaşadıklarını ifade etti.

Ege

Bir Cevap Yazın

sonomed

dream hill

vakıf taşdelen su