Hava Asal

Dünyanın en büyük oteli o ülkede yapılıyor

Dünyanın en büyük oteli o ülkede yapılıyor
Yazı boyunu düşür Yazı boyunu yükselt Font boyutu Yazdır

Bugüne kadar dünyanın en büyük oteli olarak Moskova’daki 4 yıldızlı ve 7.500 yataklı İzmailovo oteli biliniyordu.  Ancak Avustralya’da yapımı planlanan ‘Aquis Great Barrier Reef Resort’ otelinin bu unvanı İzmailovo’nun elinden alacağı belirtiliyor.
2013/14 turizm sezonunda 6,1 milyon yabancı turist ağırlayan Avustralya, Cairns bölgesinde dünyanın en büyük otelinin inşaatına başlanacağını resmen duyurdu.Planlara göre devasa otelin 7.600 odası olacak. Asıl ilginç olan ise, otelin 5 yıldızın da üstünde, yani ‘6 yıldızlı’ olacağının açıklanması.

Dev otel, suni yaratılmış bir gölün ortasına inşa edilecek. 7.600 odada 19.000 yatak arz edecek otel, küçük bir kasabanın tüm halkını ağırlayabilecek durumda.

 

5,6 milyar dolar maliyet
Suni gölün yapımı dahil, 5,6 milyar dolara mal olması beklenen otel aynı zamanda dünyanın en pahalı otel projeleri arasına girdi.

Yılda 1 milyon konaklayan misafir

Projenin arkasında Hong Konglu milyarder işadamı Tony Fung olarak biliniyor. Kendisi ayrıca bu projenin büyük hissedarı.

Avustralya basınına göre otel her yıl 1 milyon ziyaretçi ağırlayacak. Bir 500.000 ziyaretçi de ayrıca otel kompleksi içinde planlanan muhteşem eğlence ve temalı parka gelmesi bekleniyor.
Ancak bir kötü haber ise; otel inşaatının tamamen bitmesi 2014 yılına kadar sürebilecek olması.

Bir Cevap Yazın

vakıf taşdelen su

noyadecor