Haber Merkezi

Dünya’ca ünlü şefler Gastronomi Festivali’nde

Dünya’ca ünlü şefler Gastronomi Festivali’nde
Yazı boyunu düşür Yazı boyunu yükselt Font boyutu Yazdır

banner1

Dünya’nın en ünlü şeflleri İstanbul Gastronomi Festivali’ne geliyor. Dünya mutfağına yön veren şeflerle  birlikte ünlü gurmelerde İstanbul’da olacak. 29 Ocak 2015 tarihinde başlayacak olan, Uluslararası İstanbul Mutfak Günleri’nde 3 gün boyunca çeşitli etkinlikler de yapılacak…

Bu yıl 13’ncüsü yapılacak olan organizasyonun, ülkemizin aşçıları ile dünyanın önde gelen aşçıları arasında yakınlaşmayı ve karşılıklı bilgi alışverişini sağlamak amacıyla düzenlendiği bildirildi. Uluslararası bir gastronomi yarışması olan, “Uluslararası İstanbul Mutfak Günleri” aynı zamanda Türk mutfağını dünyanın diğer mutfak kültürleri ile buluşturmak gibi bir misyonu da var.

Türkiye Aşçılar ve Şefler Federasyonu’nun 2008 yılında WACS’a üyeliğinin kabul edilmesinin ardından, uluslararası anlamda daha da önem kazandığı bildirilen festival Dünya Şefler Birliği’nin (WACS) belirlediği standartlar çerçevesinde yapılacak. Yarışmalarda başarı gösteren şefler madalyaların yanı sıra dünya genelinde geçerliliği olan sertifikaların sahipleri olacaklar.

IMG_0963 DSC01990-1600 DSC_9230 (8) DSC_4516

Bir Cevap Yazın

sonomed

dream hill

vakıf taşdelen su