Haber Merkezi

Didim’de Rus turist sevinci

Didim’de Rus turist sevinci
Yazı boyunu düşür Yazı boyunu yükselt Font boyutu Yazdır

Ege Bölgesi’nin önemli turizm merkezlerinden Didim’de, Rus ve Ukraynalı turistlerden de yoğun olarak erken rezervasyonların gelmesi turizmcileri sevindirdi.

Didim Turizm Derneği Başkanı Ercüment Alkaner, geçen yıl terör olayları ve 15 Temmuz darbe girişimi nedeniyle beklentilerinin altında bir sezon geçirdiklerini söyledi. Tüm olumsuzluklara rağmen yeni sezona umutlu girdiklerini anlatan Alkaner, sezon hazırlıklarının başladığını ve bu yıl iyi beklentiler içerisinde olduklarını dile getirdi. Erken rezervasyon döneminde umutlu haberler aldıklarını aktaran Ercüment Alkaner, şunları ifade etti:

Didim

BELARUS, RUSYA VE UKRAYNA’DAN REZERVASYONLAR BAŞLADI

“İnşallah iyi bir sezonla yolumuza devam edeceğiz. Erken rezervasyonlarımız başladı. Özellikle İngiliz pazarı bölgemizde olumlu gidiyor. Geçen seneyle aynı seviyede rezervasyon yoğunluğu var. Bunun daha da yukarıya çıkacağını düşünüyorum. Diğer ülkelerden de rezervasyon yoğunluğu var. Rusya’daki krizin bitmesinin ardından Ukrayna’dan da rezervasyon alıyoruz. Genel olarak Antalya bölgesi bu konuda önde olmasına rağmen bu yıl Belarus, Rusya ve Ukrayna’dan rezervasyonlar almaya başladık. Bu da bizim için sevindirici bir durum.”

AVRUPA’YA HİTAP EDEN BİR TARZI VAR

İlçeyi tercih eden turistlerin daha çok ailece geldiğine dikkati çeken Didim Turizm Derneği Ercüment Alkaner, en kötü sezonda bile yabancı turistlerin yerli turistlerden daha fazla konaklama yaptığını, ilçede 5 yıldızlı otellerde yaklaşık 100 bin geceleme olduğunu belirterek; “Ege Bölgesi’nin genelde Avrupa’ya hitap eden bir tarzı var. 1960’lı yıllardan beri Fransızlardan başlayan bir turizm hareketliliği var. Bunun arkasından Hollanda, Belçika, Almanya ve İngiltere geldi. Ruslar burayı daha tam tanıyamadı. Aslında burayı tam anlamıyla görseler, özellikle aile kesimi tercih mutlaka edecektir” açıklamasında bulundu.

YEME-İÇME KONUSUNDA TÜRKİYE’DE VERİLEN HİZMETLER BAMBAŞKA

Türkiye’nin deniz turizmi olan ülkelere göre daha iyi hizmet anlayışında olduğunu vurgulayan Alkaner, geçen sene Türkiye’ye gelmeyen kesimin Avrupa’da burada verilen hizmeti bulamadığını ifade etti. Özellikle yeme-içme konusunda Türkiye’de verilen hizmetlerin başka ülkelerle kıyaslanamayacak derecede iyi olduğuna işaret eden Ercüment Alkaner, gelecek sezon ilçede ağırlayacakları turistlerin memnuniyetini artırarak, gelecek yıllarda farklı hedefler koyan bir merkez olmayı umut ettiklerini sözlerine ekledi.

Bir Cevap Yazın

sonomed

dream hill

vakıf taşdelen su