Cenay Toprakkaya

Belek için özel güvenlik protokolü

Belek için özel güvenlik protokolü
Yazı boyunu düşür Yazı boyunu yükselt Font boyutu Yazdır

Antalya Valiliği ile Belek Turizm Yatırımcıları Birliği (BETUYAB) arasında özel güvenlik ve işbirliği protokolü imzalandı. Belek Turizm Merkezi’ndeki Carya Golf Clup’te düzenlenen imza töreninde konuşan Antalya Valisi Münir Karaloğlu; güvenliğin herkes, bütün ülkeler ve şehirler için birinci öncelik olduğunu belirterek, şu açıklamalarda bulundu:

“Artık güvenlik algımız değişti, değişmek zorunda. Yaşam biçimimizi yeni oluşan duruma uydurmak durumundayız. Beş yıl önce BETUYAB veya Antalya turizmi, bugün konuştuğumuz şeylere ihtiyaç duymuyor olabilir. Fakat konuştuğumuz şeylere bugün ihtiyacımız var. Seyahat edecek insanlara daha güvenli bir ortam sunmak zorundayız. O yüzden bu protokole ihtiyaç duyduk. Belek’in marka değerini çok daha yukarıya çekecek bir iş yapıyoruz.

TESİSLBelekERİ VE DOĞASIYLA GERÇEK BİR CAZİBE MERKEZİ

Belek’te 47 otel ve tatil köyü, 15 golf sahası, 10 golf kulübü, 50 futbol sahası, 200’den fazla tenis kortu ve 204 uluslararası standartta kongre merkezi olabilecek nitelikte yapı bulunuyor. Dünyanın en önemli turizm markalarından biri olan Antalya’da, Belek de tesisleri ve doğasıyla gerçek bir cazibe merkezi konumunda.

ÖNLEYİCİ KOLLUK HİZMETİNE İHTİYAÇ VAR

16 bin dönümlük Belek Turizm Bölgesi’nin bütününü ‘özel güvenlik alanı’ ilan ederek, bölgenin tamamında, içerisinde saydığımız tüm tesislerle beraber bir özel güvenlik anlayışıyla yola devam edeceğiz. Burada bizim oluşturduğumuz yapı, genel kolluğun yetkisini almıyor. Yetkisi devam ediyor fakat bu uygulama yardımcı, tamamlayıcı, en önemlisi de önleyici. Bugün buna, önleyici kolluğa ihtiyacımız var. Dışarıdaki kötü niyetli insanlara mesaj vermek durumundayız. İlk defa 15 kilometrelik sahil bandında sahili ve plajları korumuş olacağız.”

Bir Cevap Yazın

sonomed

dream hill

vakıf taşdelen su