Kadir Toprakkaya

Bayramın en hesaplı yolculuk alternatifleri!

Bayramın en hesaplı yolculuk alternatifleri!
Yazı boyunu düşür Yazı boyunu yükselt Font boyutu Yazdır

Şehirler arası yolculuğa hesaplı bir çözüm getiren BlaBlaCar, bayram seyahatlerinin maddi yükünü üzerinde hissedenlerin imdadına yetişiyor. Şehirler arası yolculuk paylaşım ağı BlaBlaCar, aynı yöne giden sürücü ve yolcuları bir araya getirerek yol masraflarını kişiler arasında paylaştırıyor ve seyahati daha hesaplı hale getiriyor.

Kurban Bayramı’nda popüler tatil rotalarına hesaplı ulaşım

Bayram tatilinde, aile ve akrabalarınızı ziyaret etmek ya da en popüler tatil rotalarına kaçmak için son dakikada bile yolculuklarınızı planlayabilirsiniz. Yolculuk paylaşım mobil uygulaması BlaBlaCar ile bayramda yolculuk yapmanın kişi başı ortalama fiyatları ise şöyle:

İstanbul-Çeşme 40 TL, İstanbul- Bodrum 50 TL, İstanbul-Ayvalık 31 TL, İstanbul- Bozcaada 27 TL, İstanbul-Safranbolu 29 TL, İstanbul-Yedigöller 21 TL; Ankara-Antalya 34 TL, Ankara-Fethiye 43 TL, Ankara-Bodrum 51 TL;Eskişehir- Antalya 29 TL, Eskişehir- Kapadokya 34, Eskişehir-Çeşme 35 TL;İzmir-Foça 4 TL, İzmir-Çeşme 5 TL, İzmir-Bodrum 16 TL, İzmir-Kaş 31 TL;Bursa-İzmir 23 TL, Bursa-Antalya 38 TL, Bursa-Çeşme 29 TL, Bursa- Assos 22 TL;Kocaeli-İzmir 33 TL, Kocaeli-Bodrum 49 TL, Kocaeli-Antalya 44.

1442473364_BBC_mobile2

BlaBlaCar’da sistem nasıl işliyor?

BlaBlaCar’ın ücretsiz mobil uygulamasını indirerek ya da blablacar.com.tr adresine girip Facebook hesabınızla giriş yaparak profilinizi oluşturuyorsunuz.

Kendi aracınızla yolculuğa çıkıyorsanız profilinize aracınızın modelini ekliyor, yolculuğunuzun detaylarını ve aracınızdaki boş koltuk sayısını belirtiyorsunuz. Sistem size o yolculuk için koltuk başına bir masraf katkı payı öneriyor. Masraf katkı payı, kar gözetmeksizin yol masraflarını diğer yolcularla paylaşmanıza imkân verecek şekilde belirleniyor. Yolcuysanız, gideceğiniz yeri ve yolculuk yapacağınız tarihi seçiyorsunuz ve karşınıza sizinle aynı yöne yolculuk edecek sürücüler çıkıyor.

Ardından sıra profilleri inceleyerek yol arkadaşlarınızı daha yakından tanımaya geliyor. BlaBlaCar’ın güvenilir topluluğunda, üyelerin fotoğraflarını ve kısa özgeçmişlerini görebilir, potansiyel yolculuk arkadaşlarınız hakkında daha önceki yolculuklarında bırakılmış yorum ve puanlamaları inceleyebilirsiniz. İsterseniz de onlarla iletişime geçip aklınıza takılanları sorabilir, nasıl biri oldukları hakkında daha fazla fikir sahibi olabilirsiniz. Yolculuk sonrasında ise hem yolcular hem de sürücüler birbirlerine puan verip, yorum yaparak hem güvenilir bir topluluğun oluşturulmasına katkıda bulunuyor hem de bir sonraki yolculukta diğer üyeler tarafından tercih edilme şanslarını artırıyorlar.

Bir Cevap Yazın

sonomed

dream hill

vakıf taşdelen su