Haber Merkezi

Bayburt’ta sonbahar güzelliği

Bayburt’ta sonbahar güzelliği
Yazı boyunu düşür Yazı boyunu yükselt Font boyutu Yazdır

Doğu Anadolu ile Karadeniz Bölgesi arasında sınır oluşturan Bayburt, ziyaretçilerine her mevsim farklı güzellikler sunuyor. Eşsiz doğası ve tarihi güzellikleriyle Bayburt, sonbaharın son günlerinde büyüleyici bir görünüme kavuştu.

Demirözü ilçesine bağlı Yakupabdal Köyü’nde 2009 yılında sulama amaçlı yapılan Yakupabdal Göleti, tarım arazilerine hayat vermenin yanı sıra şehir yaşamının stresinden uzaklaşıp, doğayla baş başa vakit geçirmek isteyen ziyaretçilerini ağırlıyor. Turizm potansiyeliyle dikkat çeken Yakupabdal Göleti, Orman ve Su İşleri Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü tarafından 2014 yılında koruma altına alınarak “Tabiat Parkı” ilan edildi.

Bayburt

SARI VE KIRMIZININ TONLARI EŞLİĞİNDE KARTPOSTALLIK GÖRÜNTÜLER

Bayburt kent merkezine yürüyüş mesafesindeki 15 Temmuz Şehitler Parkı ve Şair Zihni Kent Ormanı da sonbaharda adeta kartpostallık görüntüler sunuyor. Yeşilin yanı sıra sarı ve kırmızının tonları arasında dinlenme imkanı bulan ziyaretçiler, doğayla baş başa geçirdikleri zamanı, gördükleri güzellikleri fotoğraflayarak değerlendiriyor.

Bir Cevap Yazın

sonomed

dream hill

vakıf taşdelen su