Haber Merkezi

Başkent Ankara’dan sakin şehir Halfeti’ye destek

Başkent Ankara’dan sakin şehir Halfeti’ye destek
Yazı boyunu düşür Yazı boyunu yükselt Font boyutu Yazdır

Ankara Büyükşehir Belediyesi, kardeş şehir protokolü çerçevesinde İçişleri Bakanlığı tarafından kanun hükmünde kararname kapsamında görevlendirme yapılan Şanlıurfa’nın Halfeti Belediyesi’nde ulaşımdan temizliğe, altyapı ve üstyapıdan turizme kadar birçok projenin hayata geçirilmesi için çalışmalara başladı.

Cittaslow Uluslararası Koordinasyon Komitesi tarafından “sakin şehir” ağına dahil edilen turistik ilçe Halfeti’nin belediyesinde, İçişleri Bakanlığı’nın KHK kapsamında görevlendirme yapmasının ardından yoğun bir çalışma yürütülüyor. Halfeti’nin unvanına yakışır bir yer haline gelmesi için altyapıdan üstyapıya, temizlikten turizme kadar her alanda başlayan çalışmalarla ilçede hem yöre halkına, hem de ziyaretçilere huzurlu bir ortam oluşturulması amaçlanıyor.

Halfeti

KÜLTÜR VARLIKLARI KORUNUP, TURİZME KAZANDIRILACAK

Bu kapsamda Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in talimatları doğrultusunda Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma Daire Başkanı Ömer Bircan, Kültür Varlıklarını Koruma Daire Başkanı Akar Pınar Üstün ve beraberindeki heyet, İçişleri Bakanlığı tarafından KHK ile Başkan Vekili olarak görevlendirilen Kaymakam Şeref Albayrak’ı ziyaret edip, ilçede incelemelerde bulundu. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Albayrak, kardeş şehir protokolü çerçevesinde ilçenin çevre düzenlemesi, altyapı ağı, kültür varlıklarının korunup turizme kazandırılması için Ankara Büyükşehir Belediyesi ile ortak çalışma yürüteceklerini belirtti.

BÖLGESİNDE ÖRNEK TEŞKİL EDECEK BİR KENT YAPILANMASI

Desteklerinden dolayı Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’e teşekkür eden Kaymakam Albayrak, şunları kaydetti: “Kent kimliğinin korunması, kentsel tasarım uygulamaları ve modern şehir planlamacılığı konusunda kendisi de Halfetili olan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Melih Gökçek ile yapmış olduğumuz temaslar neticesinde ilçemizin sahip olduğu doğa, tarih ve turizm zenginliği potansiyelini kullanarak, bölgesinde örnek teşkil edecek bir kent yapılanması için çalışmalar yürütüyoruz. Yurt içi ve yurt dışında ilçemizin tanınabilirliğini artırarak, cazibe merkezlerinden biri haline dönüştürecek ortak proje ve çalışmalar yapma konusunda Halfeti Belediyesi ile Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin koordinasyonuyla ilçemizin geleceğine katkılar sağlayacağız. İnşallah yapacağımız çalışmalarla en kısa sürede bu güzel ilçemiz hak ettiği değere ulaşacaktır.”

Bir Cevap Yazın

sonomed

dream hill

vakıf taşdelen su