Cenay Toprakkaya

Antalya’dan Cerablus’a eğitim köprüsü

Antalya’dan Cerablus’a eğitim köprüsü
Yazı boyunu düşür Yazı boyunu yükselt Font boyutu Yazdır

Antalya Büyükşehir Belediyesi, Antalya Valiliği ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde toplanan 3 TIR dolusu eğitim malzemesi, Suriye’nin Cerablus kentine gönderildi.

Antalya’dan bu kez Suriye’ye eğitim köprüsü kuruldu. Türk askerinin DEAŞ’tan temizlediği Suriye’nin Cerablus kentindeki çocuklar için Antalya Valiliği, Antalya Büyükşehir Belediyesi ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde 3 TIR dolusu eğitim malzemesi gönderildi. Antalya İl Milli Eğitim Müdürlüğü önünde düzenlenen törene Antalya Vali Yardımcısı Hüseyin Ece, Antalya Büyükşehir Belediye Genel Sekreter Yardımcısı Ahmet Alptekin Cilavdaroğlu, Sosyal Hizmetler Daire Başkanı Ayşe Üstündağ, İl Milli Eğitim Müdürü Yüksel Arslan ve İl Müftü Yardımcısı İbrahim Keser katıldı.

Cerablus

BİR GÖNÜL PROJESİ

Vali Yardımcısı Hüseyin Ece, Cerablus’a yardım gönderilmesinin bir “gönül projesi” olduğunu belirterek; “Suriye’deki çocuklar savaş nedeniyle büyük mağduriyetler yaşıyor. Suriye’de yaşanan olaylardan dolayı sıkıntılar çeken insanlar var. Biz hem insanlık, hem de dini akrabalıklarımız açısından bağlarımızı kuvvetlendirmemiz gereken bir ortamda sessiz kalamazdık” dedi.

SURİYELİLERE DESTEK İÇİN ÖZEL ÇABA

Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ahmet Alptekin Cilavdaroğlu ise; “Büyükşehir Belediyesi olarak vatandaşlarımıza yapmış olduğumuz sosyal yardımların yanı sıra Suriyelilere destek için de özel bir çaba gösteriyoruz. Daha önce Halep’e yardım TIR’ları göndermiştik. Şimdi de Cerablus’taki çocuklarımızın yanındayız” diye konuştu.

TIRLAR DUALAR EŞLİĞİNDE UĞURLANDI

İl Milli Eğitim Müdürü Yüksel Arslan da Başbakanlık’ın koordinasyonunda düzenlenen kampanyayla Cerablus’taki çocukların eğitim ihtiyaçlarının karşılanması için çalışma yaptıklarını söyledi. Eğitim için toplanan yardımın çok anlamlı olduğunu belirten Arslan; yardım tırında kırtasiye malzemeleri, okul donatım ve ofis eşyası, sıra, masa ile giysi bulunduğunu belirtti. İl Müftü Yardımcısı İbrahim Keser’in okuduğu duanın ardından, Cerablus’a ulaştırılacak yardımları taşıyan 3 TIR, Gaziantep’e doğru yola çıktı.

Bir Cevap Yazın

sonomed

dream hill

vakıf taşdelen su