Cenay Toprakkaya

17. Ulusal Turizm Kongresi Muğla’da yapılacak

17. Ulusal Turizm Kongresi Muğla’da yapılacak
Yazı boyunu düşür Yazı boyunu yükselt Font boyutu Yazdır

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Turizm Fakültesi’nin ev sahipliğinde düzenlenecek 17. Ulusal Turizm Kongresi, akademi ve sektör temsilcilerini 20-23 Ekim 2016 tarihleri arasında bir araya getirecek.

Kongre Yürütme Kurulu Başkanı ve Turizm Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ozan Bahar, gazetecilere yaptığı açıklamada Bodrum’da yapılacak 17. Ulusal Turizm Kongresi’ne akademisyenlerden rekor sayıda katılım gerçekleşeceğini söyledi. İlk defa 1990 yılında yapılan, her yıl değişik üniversitelerde düzenlenen kongrenin en önemli özelliğinin akademi ve sektörü bir araya getiriyor olması olduğunu belirten Bahar; “Ulusal Turizm Kongresi’nin amacı, yurt içindeki yükseköğretim kurumlarının etkinliklerine bilimsel katkı ve danışmanlık sağlamak, saygın bir bilimsel toplantılar dizisi oluşturmaya katkıda bulunmak ve turizm alanındaki makale çalışmalarını teşvik etmektir” dedi.

ulusal-turizm-kongresi-muglada-duzenlenecek-1AKADEMİ-SEKTÖR BULUŞMASI SAĞLANACAK

Kongre ana temasının “Akademi-Sektör Buluşması” olarak tercih edilmesinin nedeninin beyin fırtınasının birlikte yapılmasının istenmesi olduğuna işaret eden Prof. Bahar; “17. Ulusal Turizm Kongresi ile Türkiye’nin çeşitli üniversitelerinin başta Turizm Fakülte ve Yüksekokulları olmak üzere, diğer sosyal bilimler alanındaki bölümlerden değerli akademisyenler ile ülke ve bölge turizminin önemli isimlerini bir araya getirerek, ülke turizminin önündeki sorunları ve çözüm önerilerini tartışarak hem reel sektöre hem de akademik çalışmalara katkıda bulunmasının sağlanması amaçlanmıştır” diye konuştu.

TÜM ZAMANLARIN BİLDİRİ REKORU KIRILDI

Kongreye gönderilen 189 bildiriden 160’ının kabul edildiğini, 148 bildirinin de yayınlandığını vurgulayan Dekan Ozan Bahar, şöyle konuştu: “Ülkemizde 15 Temmuz’da yaşanan darbe girişimine ve sıkıntılara karşın ülkemizin dört bir köşesinden bildirileriyle çok büyük ilgi gösteren tüm akademisyenlerimize ve turizm alanındaki duayen hocalarımıza teşekkür ediyorum. Çok emek sarf edilen ve özveriyle düzenlenen bu kongre, hem sektör hem de güzel Muğla’mız için çok önemlidir. Daha önceki 10 kongrenin ortalama bildiri sayısı 65’tir. 148 bildiri ile 17. Ulusal Turizm Kongresi tüm zamanların rekorunu kırmıştır. Kongremize 61 üniversiteden 272 akademisyen ve 60 sektör temsilcisi iştirak etmektedir.”

Bir Cevap Yazın

sonomed

dream hill

vakıf taşdelen su