Kadir Toprakkaya

Yunus Emre’yi unutmadılar!

Yunus Emre’yi unutmadılar!
Yazı boyunu düşür Yazı boyunu yükselt Font boyutu Yazdır

Aksaray ve Kırşehir Valilikleri, büyük Türk Mutasavvıfı Yunus Emre’yi anma programı dahilinde bir dizi etkinlik gerçekleştiriyor.

Her yıl Aksaray ve Kırşehir Valilikleri’nin ortak katılımı ile gerçekleştirilen anma programı, bu yıl da çeşitli etkinliklerle gerçekleşiyor.

Yunus Emre‘yi anma etkinlikleri ile ilgili bilgi veren İl Kültür ve Turizm Müdürü Mustafa Doğan, Yunus Emre’yi anma etkinliklerinin Ortaköy İlçesi Sarıkaraman Köyü / Ziyarettepe’de 17 Eylül Perşembe günü saat 11.00’de Yunus’un makamı yanında gerçekleştirilecek programla başlayacağını belirtti.

İl Kültür ve Turizm Müdürü Mustafa Doğan, Aksaray ve Kırşehir Valilikleri tarafından ortaklaşa düzenlenen programın, çilehane ve Tapduk Emre Türbesi ziyareti ile sona ereceğini belirtti.

Fikirleri ve şiirleri ile gönüllerde taht kurmuş, milletimize ve tüm insanlığa mâl olmuş olan büyük mutasavvıfımız Yunus Emre’nin halkımızın nazarında çok büyük bir yeri olduğunu belirten Doğan, O’nun makamının Dar’üs Sûleha Aksaray’da olmasının bizler için ayrı bir onur olduğunu söyledi. Bu tür programların milletimizin birlik ve beraberliğine, kültürel değerlerimizin yaşatılmasına oldukça mühim katkılar sağladığını belirten Doğan, tüm Aksaray halkını “Yunus Emre Anma Etkinliklerine” davet etti.

Yunus Emre Türbesi’ne gidecek vatandaşlar ve basın mensupları için tahsis edilen araçlar saat: 09.30’da Valilik önünden hareket edecek.

1

Bir Cevap Yazın

sonomed

dream hill

vakıf taşdelen su