Haber Merkezi

Yunanistan’ın yeni gözdesi: Zakintos

Yunanistan’ın yeni gözdesi: Zakintos
Yazı boyunu düşür Yazı boyunu yükselt Font boyutu Yazdır

İyon Denizi’nde bulunan ve son dönemde popüler olan Yunan Adaları gemi turu ile Yunanistan’ın birbirinden güzel adalarını keşfe çıkanlar için yepyeni bir destinasyon olan Zakintos Adası, mavi cennet olarak tanımlanıyor. Bunun en büyük nedeni ise, turkuaz renkteki denizi ve bembeyaz kumsalları oluyor.

Muhtemelen daha önce fotoğraflarını gördünüz ve bir gün mutlaka gitmenin hayallerini kurdunuz. Sadece bir fotoğrafa bakıp aşık olduğunuz ve hemen gidip görmek istediğiniz Zakintos Adası; Navagio sahili, bembeyaz kumları ve turkuaz mavisi denizi ile aklınızda yer edinecek. Yunanistan’ın güneyinde bulunan İon Adaları arasındaki Zakynthos’a ulaşım için iki alternatifiniz bulunuyor. Birinci seçeneğiniz, Atina’dan otobüsle 5 saat yolculuk sonrasında Kyllini’ye gelerek, buradan adaya kalkan feribota binmek. Diğeri ise, Atina’dan direkt olarak uçak ile adaya uçmak. Dilerseniz erken rezervasyon indirimlerini takip ederek, adaya yapılan turlar ile de paket tatil şeklinde gidip gezebilirsiniz.

Zakintos Adası

ZAKİNTOS’TA KONAKLAMA

Zakintos’ta konaklama konusunda sıkıntı çekmeyeceğinize eminiz. Özellikle Zante ve Alykes kısmında birçok konaklama alternatifi bulunuyor. Hemen her bütçeye uygun bir yer mutlaka mevcut.

ZAKİNTOS’TA GEZİLECEK YERLER

Fotoğraflarda gördüğünüz meşhur koyun bulunduğu yer Shipwreck (Navagio) Beach, tekne turları ile görebileceğiniz turkuaz denizin, tadına doyamayacağınız mağaraların olduğu Blue Caves, sessiz sakin ve minicik bir koy olan Xigia Beach, Zante Town ve deniz kaplumbağalarının olduğu koylara yapılan tekne turları Turtle Tour’a mutlaka katılmalısınız.

Bir Cevap Yazın

sonomed

vakıf taşdelen su

noyadecor