Haber Merkezi

Yunanistan’da ‘Gelibolu Maratonu’ Tanıtıldı

Yunanistan’da ‘Gelibolu Maratonu’ Tanıtıldı
Yazı boyunu düşür Yazı boyunu yükselt Font boyutu Yazdır

Çanakkaleli turizmciler gerek yurt içi gerekse de yurt dışında yaptıkları tanıtım çalışmaları ile dikkatleri üzerlerine çekmeye devam ettiler.

Bu yıl Turkcell’in ana sponsorluğunda ikincisi düzenlenecek, Türkiye’nin ‘Barış’ temalı ilk maratonu Turkcell Gelibolu Maraton’un uluslararası katılımcılarını artırmak amacıyla komşu Yunanistan’a giden Çanakkaleli turizmciler, Selanik Başkonsolosluğunun daveti ile Uluslararası Selanik fuarları kapsamında Yunanistan basınına ve Yunanistan spor otoritelerine 1 saat boyunca Çanakkale ve Turkcell Gelibolu Maratonunu tanıttı.  Tanıtıma GTP Turizm A.Ş Ortakları Armağan Aydeğer ve Ahmet Çelik katıldı.

thumbnail_tmaraton5

Yunanlı dostlar da Gelibolu Maratonuna geliyor…

GTP Turizm A.Ş Ortakları Armağan Aydeğer yapılan ziyaret hakkında yaptığı açıklamasında şu görüşlere yer verdi:

“Çanakkale Turizmi ve Turkcell Gelibolu Maratonu için soluksuz çalışmaya devam ediyoruz. 81. Uluslararası Selanik fuarları kapsamında Selanik Başkonsolosluğunun daveti ile Türkiye holünde Yunanistan basınına ve Yunanistan spor otoritelerine 1 saat boyunca Çanakkale ve Turkcell Gelibolu Maratonunu tanıttık. Selanik Başkonsolosumuz Sayın Orhan Yalman Okan, Yunanistan Spor Bakan Yardımcısı, Selanik Belediyesi spor daire müdürü, Kuzey Ege ticaret sanayi odası başkanı ve bir çok katılımcı Çanakkale’ye geleceklerini ve maratonumuzu destekleyeceklerini bildirdiler. Özellikle Selanik Belediyesi ile bu konuda ileriki dönem ortak çalışma için sözler verildi. Silver Holidays Sahibi dostumuz Stefanos Hadjimanolis’a bizi daveti ve organizasyonu için teşekkürü bir borç biliriz. Çanakkale’mizin Yunanistan pazarında güçlenmesi ve Gelibolu maratonunun Yunanistan’da yayılması için ortak ciddi çalışmalar yürüteceğiz. Aynı zamanda Selanik Başkonsolosluğumuza verdiği destekler için sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz”

thumbnail_tmaraton3

Kayıtlar devam ediyor…

Dünyanın en önemli tematik parkurlarından biri olarak kabul edilen Gelibolu Yarımadası’nda gerçekleştirilecek olan organizasyona kayıtlar halen devam ediyor. ‘Barış için Koşuyoruz’ sloganıyla 2 Ekim Pazar günü gerçekleşecek olan maraton Fuarı ise 29 Eylül – 1 Ekim tarihleri arasında Çanakkale Merkez İskele Meydanı’nda düzenlenecek.

Turkcell Gelibolu Maratonu’nda yer almak isteyen sporseverler kayıtlarını www.gelibolumaratonu.com internet sitesi üzerinden gerçekleştirebiliyor. Kayıt yaptırıp Gelibolu Yarımadası’nın tarihi noktalarındaki eşsiz maratonda yer alacak sporseverler, içinde derecelerinin de tutulmasını sağlayan çiplerin bulunduğu yarış kitlerini Maraton Fuarı’nda alabilecek.

thumbnail_gelibolu_baris_1

Bir Cevap Yazın

sonomed

dream hill

vakıf taşdelen su