Kadir Toprakkaya

Yönetici asistanları çok iddialı geliyor

Yönetici asistanları çok iddialı geliyor
Yazı boyunu düşür Yazı boyunu yükselt Font boyutu Yazdır

Onlar, Türkiye’nin en büyük özel kuruluşlarının kara kutusu… Başarılı çalışmalarıyla şirketlerde yönetim ve dış dünya arasında köprü vazifesi gören asistanlar, Türkiye’de bir ilke imza attı. “Birbirimize bağlanıyoruz” sloganı ile yola çıkan yönetici asistanları, dernekleşmek adına ilk adımı Holiday Inn Kadıköy Hotel’de hayata geçirdi.

“Birbirimize bağlanıyoruz, çünkü birlikte daha güçlüyüz” mesajıyla 14 Ocak 2016’da bir araya gelerek ilk tohumları serpen yönetici asistanları alışılmışın dışına çıktı, Mart ayında da tek çatı altında toplanarak düğmeye bastı.

AVRUPA İLE ENTREGRE SÜRECİ BAŞLADI…

Keyifli buluşmada vizyon, misyon ve değerleri ile birlikte EUMA (Avrupa Yönetici Asistanlar Birliği) üyelik süreci üzerine bilgilendirmeler yapıldı. “Neden bir arada olmalıyız” sorusunun istişare edildiği dernekleşme toplantısında kitlelerle etkileşimin gerekliliği, dayanışma, bilgi paylaşımı, eğitim ve itibar konularının öneminin altı çizildi.

ENERJİ DOLULAR…

Dernekleşme ve sosyal projeler üzerinde son derece istekli olduğu görülen kurumsal firmaların 20 yönetici asistanından oluşan ekip, mesleki bilgi ve becerilerini bu kez kendi meslektaşları için ortaya koymuş oldu. Dernekleşme sürecinin mimarlarından Filiz Yurttaşer ve Menekşe Ahbab; “Bizler görevimiz gereği çalıştığımız kurum ve yöneticilerimiz için toplantı organize eder, toplantı notları tutarız. Bu kez meslektaşlarımızla bir araya gelerek, mesleğimiz adına çok önemli bir toplantıyı organize etmekten büyük mutluluk duyduk. Birlikteliğin meydana getirdiği sinerji ile daha güzel çalışmaları hayata geçirmek istiyoruz” mesajı verdi. Çalışmalarına hız veren yönetici asistanları, ilerleyen günlerde derneğin kuruluş çalışmalarını tamamlayacak.

AYRINTILAR, KADIKÖY LIFE VE TOURMAG’DE…

Yurt içinde olduğu kadar yurt dışında da Türkiye’deki tüm yönetici asistanlarını en iyi şekilde temsil etmeyi amaçlayan derneğe yönelik gelişmeler, TOURMAG Turizm Dergisi ve Kadıköy Life Dergisi tarafından kamuoyu ile paylaşılacak.

yönetici asistanları

“Birbirimize bağlanıyoruz” sloganı ile yola çıkan yönetici asistanları, dernekleşmek adına ilk adımı Holiday Inn Kadıköy Hotel’de hayata geçirdi.

Bir Cevap Yazın

sonomed

dream hill

vakıf taşdelen su