Cenay Toprakkaya

Uzungöl’e Macera Parkı geliyor

Uzungöl’e Macera Parkı geliyor
Yazı boyunu düşür Yazı boyunu yükselt Font boyutu Yazdır

Doğu Karadeniz’in önemli turizm destinasyonları arasında bulunan doğa harikası Uzungöl’de Macera Parkı kurulacak. Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, Çaykara ilçesindeki Uzungöl’ün bölgenin en önemli turizm noktalarından biri olduğunu, burada yaklaşık 9 bin 200 metrekarelik alanda hayata geçirilecek “Uzungöl Tabiat Macera Parkı” projesinin hazırlandığını, ihalenin 6 Eylül 2017’de gerçekleştirileceğini bildirdi.

Parkın yüksek ve alçak ip parkurları, dev salıncak, tırmanma duvarları, survivor parkuru ve paintball alanı olmak üzere 6 ana bölümden oluşacağına işaret eden Başkan Gümrükçüoğlu; proje kapsamında ayrıca otopark, idari yönetim binası, kameriye, soyunma kabinleri, tuvalet, malzeme teslim noktaları ve depolar yapılacağını kaydetti. Parkın bölgedeki turizm çeşitliliğini artıracağına dikkat çeken Gümrükçüoğlu, şu açıklamalarda bulundu:

Macera Parkı

BÖLGEDEKİ TURİZM ÇEŞİTLİLİĞİNİ ARTIRACAK

“Doğayla bütünlük arz eden bir proje hazırladık. Yerli ve yabancı turistlerin dinlenme, eğlenme ve sportif aktivitelerini gerçekleştirebilmelerine yönelik planladığımız projenin en önemli amacı, bölgedeki turizm çeşitliliğini artırmaktır. Bu önemli yatırım, bölgeyi macera turizmi konusunda dünya çapında bir merkez haline getirecektir. Bölgedeki konaklama süresini uzatacak, tabiat parkımızın ve şehrimizin marka değerini yükseltecektir. Ayrıca doğa sporları konusunda farkındalık oluşturacak, gelecek nesillere doğa ve doğa sporu sevgisini aşılayacaktır.

Uzungöl

DOĞAYLA BİR BÜTÜN İÇİNDE TASARIM İLKESİ İZLENECEK

İhalenin ardından parkın yapım çalışmalarına başlayacağız. Yapılarda doğal mimariye uygunluğa dikkat edilecek. Çevreyle uyumlu ahşap ve çağdaş malzemeler bir arada kullanılacak. Yapılar, planlama açısından doğanın siluetini bozmayacak şekilde, tek katlı inşa edilecek. Doğayla bir bütün içinde tasarım ilkesi izlenecek. Şehrimizin marka değerine önemli katkılar sağlayacak park, Trabzon ve bölgemize hayırlı olsun.”

Bir Cevap Yazın

vakıf taşdelen su

noyadecor