Kadir Toprakkaya

Üsküdar Sahaf Festivali başladı

Üsküdar Sahaf Festivali başladı
Yazı boyunu düşür Yazı boyunu yükselt Font boyutu Yazdır

Üsküdar Belediyesi tarafından geleneksel hale getirilen ve bu yıl üçüncüsü düzenlenen Üsküdar Sahaf Festivali başladı.

Üsküdar sahilinde düzenlenen festivalin açılışını Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı yaptı. Açılışın ardından Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen ile birlikte festival alanında stantları gezen Bakan Avcı, kitapları inceleyip yazarlarla sohbet etti.

Üsküdar Sahaf Festivali

KİTAP KOKUSU İLE DENİZ KOKUSU BİR ARADA…

Festivalin açılış konuşmasına “Bugün burada kitap kokusu ile deniz kokusunu birlikte almak üzere buluştuk” diye başlayan Başkan Hilmi Türkmen; “Bu tarihi alanda düzenlediğimiz festival, 70’den fazla sahafımızın katılımıyla 23 Ekim’e kadar hem Üsküdarlıların hem de İstanbulluların hizmetinde olacak” dedi.

Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, "Özellikle kitapseverleri, okurlarımızı, yazarlarımızla buluşturma adına düzenlemiş olduğumuz bu sahaflar festivalimiz kültür hayatımıza, geleneğimize, tarihimize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen; “Özellikle kitap severleri okurlarımız ve yazarlarımızla buluşturma adına düzenlemiş olduğumuz 3. Üsküdar Sahaf Festivali’nin kültür hayatımıza, geleneğimize ve tarihimize hayırlı olmasını diliyorum” şeklinde konuştu…

uskudar-sahaf-festivali-basladi-3

Bir Cevap Yazın

sonomed

dream hill

vakıf taşdelen su