Haber Merkezi

Uludağ’da Nisan ayında kayak keyfi

Uludağ’da Nisan ayında kayak keyfi
Yazı boyunu düşür Yazı boyunu yükselt Font boyutu Yazdır

Türkiye’nin önemli kayak merkezlerinden Uludağ’a gelen tatilciler, Nisan ayında kayak keyfi ayrıcalığını yaşadı. Oteller Bölgesi’ne gelen ve güneşli havayı fırsat bilen çok sayıda günübirlikçi, kar motorlarına binerek ve kayak yaparak eğlendi. Kayak yapmayan Arap turistler ise, telesiyeje binerek Uludağ manzarasının keyfini yaşadı.

Uludağ Kayak Kulübü Başkanı Resul Köylü, konu ile ilgili yaptığı açıklamada “Uludağ her ay olduğu gibi bahar mevsiminde de çok güzel. Hala cennet ve cehennem pistlerimizde telesiyejler çalışıyor. Herkesi baharda da hem manzaranın tadını çıkarmak, hem de kayak kaymak için Uludağ’a bekliyoruz” dedi.

kayak keyfi

KAR KALINLIĞI UYGUNLUĞUNU KORUYOR

Uludağ’da kar motoru işletmeciliği yapan Ferit Santır da bu durumdan son derece memnun olduklarını belirterek; “Daha çok bu dönem Arap turistler ilgi gösteriyor ve dağa geliyor. Kar motoru yapmak ve kar motoruna binmek için hala çok uygun bir kar kalınlığı var. Tam kar bitti derken, hafta sonu bir daha kar yağdı” şeklinde konuştu. Bursa Meteoroloji Müdürlüğü’nden alınan bilgiye göre havanın güneşli, kar kalınlığının ise 35 santimetre olduğu Uludağ’da hava sıcaklığı en düşük sıfır, en yüksek ise 7 derece olarak ölçüldü.

Bir Cevap Yazın

sonomed

dream hill

vakıf taşdelen su