Haber Merkezi

Uludağ’da hafta sonu yoğunluğu

Uludağ’da hafta sonu yoğunluğu
Yazı boyunu düşür Yazı boyunu yükselt Font boyutu Yazdır

Yoğun sis ve kar yağışının etkili olduğu Uludağ’ın Oteller Bölgesi’ndeki yollarda, zaman zaman tıkanmalar ve araç kuyrukları oluştu. Vatandaşların Uludağ’a çıkmak için sıklıkla kullandığı teleferikte de hafta sonu yoğunluğu yaşandı.

Hafta sonu tatilini fırsat bilerek Uludağ’a gelen çok sayıda yerli ve yabancı turist ile günübirlikçiler, karın ve kayak yapmanın tadını çıkardı. Yer yer sisin hakim olduğu Uludağ’da, bazı vatandaşların kızaklarla kayması renkli görüntüler oluşturdu.

TEMİZ HAVA VE GÜZEL MANZARASI İÇİN

Ziyaretçilerden Işıl Gönül, kışın hafta sonu tatilini geçirmek için en güzel yerin Uludağ olduğunu ifade ederek; ”Ben ve ailem, her hafta sonu mutlaka Uludağ’a çıkıyoruz. Burayı temiz havası ve güzel manzarası için tercih ediyoruz” dedi.

KAR KALINLIĞI YAKLAŞIK 2 METRE ÖLÇÜLDÜ

Meteoroloji Bölge Müdürlüğü’nden alınan bilgiye göre, Oteller Bölgesi’nde kar kalınlığı 190 santimetre olarak ölçüldü. Hava sıcaklığının en düşük sıfırın altında 3 derece kaydedildiği Uludağ’da kar yağışının aralıklarla sürmesi bekleniyor. Öte yandan, hava sıcaklığının 7 derece ölçüldüğü Bursa kent merkezinde geçtiğimiz gece başlayan sağanak aralıklarla etkili oluyor.

Uludağ

Bir Cevap Yazın

sonomed

dream hill

vakıf taşdelen su