Kadir Toprakkaya

III. LuxinTurkey Zirvesi gerçekleşti

III. LuxinTurkey Zirvesi gerçekleşti
Yazı boyunu düşür Yazı boyunu yükselt Font boyutu Yazdır

III. LuxinTurkey Zirvesi, AIDA Turizm tarafından 29 Mart-3 Nisan tarihleri arasında Çırağan Palace Kempinski’de  gerçekleşti. Zirveye dünyanın çeşitli ülkelerinden lüks turizmine yön veren ünlü multi-milyarderler, devlet başkanları, üst düzey protokol, krallar, prensler ve prenseslerin tatil programlarını yapan 100’e yakın turizm acentası sahibi ve üst düzey yetkilisi katıldı.

LuxinTurkey Başkanı Adviye Bergemann, yapmış olduğu kapanış konuşmasında; “AIDA Turizm olarak ülkemizin lüks destinasyon algısını yerleştirmek için uzun yıllardır çalışıyoruz. Maalesef Türk turizmi açısından zor bir dönemden geçmekteyiz. Ülkemize gelen ziyaretçi sayılarının düştüğü, birçok kimsenin gelmekten bile çekindiği böyle bir dönemde, bizlerin yaptığı gibi yerinde tanıtım faaliyetleri çok daha önem kazanmaktadır” dedi. Bergemann, sözlerine şöyle devam etti:

LuxinTurkey

LÜKS KATEGORİDEN OTEL VE KATILIMILAR BİR ARAYA GELDİ

“Konumuz lüks turizm olduğu için haliyle davet ettiğimiz kişiler kendi ülkelerinde otorite sahibi, kanaat önderleridir. Zirvenin sonunda bundan böyle Türkiye’nin turizm elçisi olarak çalışacaklarını söylemeleri ve müşterilerine bu yönde tavsiyede bulunacaklarını belirtmeleri, bu zirvenin başarısının neticesidir. Türkiye’deki birçok lüks kategoriden otel ve katılımcılar, zirve sırasında bir araya geldi. Görüşmelerin dışında katılımcı turizm acentaları, zirve süresince bu otellerde konaklayarak deneyimledi. Bu acentalar için ülkemizde konakladıkları sürece sunmuş olduğumuz programlar ile de Türk kültürünü yakından tanıdılar. LuxinTurkey oluşumuyla bir araya geldiğimiz otelci arkadaşlarımız ile Turizm ve Kültür Bakanlığımız, ülkemizin değerlerini bu acentalara tanıtarak bu kötü günleri hep birlikte aşacağız”.

DÖNEM ŞİKAYET DEĞİL, DAHA ÇOK ÇALIŞMA DÖNEMİ…

Türkiye’nin tanıtım ve imaj faaliyetleri için yola son sürat devam edeceklerini de açıklayan Adviye Bergemann; “Dönem şikayet etme dönemi değil, daha çok çalışma dönemi” diyerek, Turizm ve Kültür Bakanlığı ile birlikte çok farklı projeler hazırladıklarını ve bunları yakında turizmci dostları ile paylaşacağını belirtti.

Bir Cevap Yazın

sonomed

dream hill

vakıf taşdelen su