Kadir Toprakkaya

TÜRSAB seçimlerinde ipi göğüsleyen Firuz Bağlıkaya oldu

TÜRSAB seçimlerinde ipi göğüsleyen Firuz Bağlıkaya oldu
Yazı boyunu düşür Yazı boyunu yükselt Font boyutu Yazdır

Büyük çekişmeyle geçen Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) 23. Olağan Genel Kurulu’nda ipi göğüsleyen isim Firuz Bağlıkaya oldu. Oluşturduğu “Bize Değişim Gerek” Platformu ile titiz bir çalışma başlatan Bağlıkaya, seçimi 2 bin 200 oyla kazandı. 3 bin 614 TÜRSAB delegesinin oy kullandığı seçimde 2 bin 200 oy alan Firuz Bağlıkaya’ya karşı Çetin Gürcün 1.058 oy alırken, Emin Çakmak ise sadece 356 oyda kaldı.

Ali Bilir

ALİ BİLİR YÖNETİMDE

Gerçekleşen seçimle birlikte yeni başkan ve yönetim kurulu üyeleri de belirlendi. Asya Bölgesel Yürütme Kurulu Başkanlığı’nı yürütmekte olan ve Firuz Bağlıkaya’yı destekleyeceğini açıklayan ilk isim olan Ali Bilir, yönetimde yer aldı. Seçim sonuçlarında dikkat çeken bir başka nokta ise, kaydedilen delege sayısının Haziran listesinde 4 bin 763 kişi olmasına rağmen, genel kurulda oy kullanan delege sayısının 3 bin 614’de kalması oldu.

YENİ DÖNEM, 27 ŞUBAT SALI GÜNÜ BAŞLIYOR

TÜRSAB’da yepyeni bir dönemin başlayacağına değinen bir yetkili; “Yeni başkan Firuz Bağlıkaya, görevine 27 Şubat Salı günü saat 11.00 sularında TÜRSAB Genel Merkezi’nde mazbatasını teslim alarak başlayacak. Pek çok yenilik olacak” açıklamasında bulundu.

Firuz Bağlıkaya

FİRUZ BAĞLIKAYA’NIN LİSTESİ

Katıldığı seçimden büyük farkla çıkan Firaz Bağlıkaya’nın açıkladığı listesi ise şöyle: Yönetim Kurulu Asil Üyeler > Firuz Barbaros Bağlıkaya, Hasan Erdem, Mehmet Nezih Hacıalioğlu, İbrahim Halil Kalay, Hacı İbrahim Canatan, Ali Bilir, Ahmet Özden, Selçuk Boynueğri, Bedirhan Kaya.

Bir Cevap Yazın

vakıf taşdelen su

noyadecor