Kadir Toprakkaya

TÜRSAB Asya BYK, Adalar’a gitti

TÜRSAB Asya BYK, Adalar’a gitti
Yazı boyunu düşür Yazı boyunu yükselt Font boyutu Yazdır

Geçtiğimiz aylarda yeni yönetimini belirleyen TÜRSAB Asya Bölgesel Yürütme Kurulu, Kasım ayı yönetim kurulu toplantısını Adalar’da yaptı. 15 Kasım tarihinde Büyükada’nın ünlü otellerinden Prinkipos’ta gerçekleşen buluşmaya, otelin genel müdürlüğünü yürüten turizmci Tolga Çevlik ev sahipliği yaptı.

Başkan Ali Bilir ve yönetim kurulu üyelerinin katıldığı toplantıda, turizm konusunda yaşanan sıkıntılar dile getirildi ve Türk turizminin geleceği konusunda değerlendirmeler yapıldı. Yönetim kurulu üyeleri ile görüş alışverişinde bulunulduktan sonra yerel yönetimlerle turizmi geliştirmek, yeni imkanlar yaratmak adına işbirliği yapılması kararı alındı.

ali-bilir-tursab-asya-byk-1

TÜRSAB Asya Bölgesel Yürütme Kurulu Başkanı Ali Bilir; “Adalar’da bugüne kadar turizm adına bir şey yapılmamış olmasına çok şaşırdım ve üzüldüm” dedi…

ADALAR’DA 12 AY TURİZM OLMALI

Adalar’ın Türk turizmi açısından çok önemli bir misyonunun bulunduğuna dikkat çeken Bilir; “Adalar’ı sadece hafta sonları gidilen bir yer olmaktan çıkarıp, 365 gün gidilen bir turizm destinasyonu haline getirmek gerekmektedir. Bu acilen yapılmalıdır. Adalar’da yerli ve yabancı turist çekebilecek pek çok etkinlik yapılmalıdır. Bunun için bizler de elimizden gelebilecek her şeyi yapmaya hazırız” açıklamasında bulundu.

TURİZME, EKONOMİYE, KÜLTÜRE KAZANDIRMALI

Başta kendi örgütleri olmak üzere, Adalar Belediyesi’ni son derece yetersiz gördüğünü belirten Başkan Bilir, sözlerini şöyle sürdürdü: “Vapurdan inip Adalar sokaklarında yürürken sahipsiz ve kimliksiz bir şehir görüntüsü ile karşılaşıyorsunuz. Oysa ki dünyada şehre bu kadar yakın bir yer yok. Ulaşımı kolay, milyonlarca yerli ve yabancı turist geliyor. Adalar sadece ikamet edilen bir yer olmamalı; turizme, ekonomiye, kültüre vesanata kazandırmalı.”

ali-bilir-adalar-asya-5

TÜRSAB Asya Bölgesel Yürütme Kurulu Ali Bilir başkanlığında, Büyükada’nın antik Prinkipos Oteli önünde hatıra fotoğrafı çektirdi. Yahya Barış Tetik, Sedat Başalan, Gülşah Çürüksulu, Ali Temizsoy, Murat Güleryüz, Ali Bilir, Cihangir Topal, Linda Urhan, Tolga Çevlik ve Tamer Bahadır..

Bir Cevap Yazın

sonomed

dream hill

vakıf taşdelen su