Kadir Toprakkaya

Turizmciler Saraybosna’da buluşuyor

Turizmciler Saraybosna’da buluşuyor
Yazı boyunu düşür Yazı boyunu yükselt Font boyutu Yazdır

Doğal ve tarihi güzellikleriyle Balkanlar’da Türk kültürünü yakından hissettiren Saraybosna, turizmde dünyaya açılıyor. Bu kapsamda 28 Mart-1 Nisan 2019 tarihleri arasında düzenlenecek olan Saraybosna 1. Uluslararası Seyahat Endüstrisi Buluşması’na, 100 ülkeden 200’den fazla seyahat acentası temsilcisi katılacak.

“ARTIK BEKLEMEK İSTEMİYORUZ”

Saraybosna Belediye Başkanı Abdulah Skaka, geçtiğimiz gün söz konusu organizasyon ile ilgili bir basın toplantısı düzenledi. Bosna Hersek’in dünya çapında turizm tanıtımını fazlasıyla hak ettiğini dile getiren Skaka; “Artık daha fazla beklemek istemiyoruz. Dünyanın her yerinden en önemli tur operatörlerini Bosna Hersek’in başkenti Saraybosna’ya getirip, ülkemizi ve doğal güzelliklerimizi, tarihi zenginliklerimizi göstermek istiyoruz” dedi.

Saraybosna Belediye Başkanı Abdulah Skaka
“TURİZM ALTYAPISINI YENİLİYORUZ”

Saraybosna olarak şehirdeki turistik tesisleri geliştirdiklerini de sözlerine ekleyen Başkan Abdulah Skaka; “Ünlü otel zincirlerimiz var. Müzelerimizle birlikte turizm altyapısını yeniliyoruz. Turizmin büyümesini hızlandıracak çalışmalarımızı yoğunlaştırdık. Havayollarından, turizm çalışanlarından, otellerden, seyahat acentalarından destek aldık. Bu çok önemli proje üzerinde hep birlikte çalışıyoruz” açıklamasında bulundu.

FIJET ÜYELERİ DE KATILIYOR

Saraybosna 1. Uluslararası Seyahat Endüstrisi Buluşması’na Dünya Turizm Yazarları ve Gazetecileri Federasyonu da tam destek veriyor. FIJET Türkiye Başkanı Delal Atamdede liderliğinde 4 kişilik bir heyet ile Türkiye de bu önemli organizasyona katılım gösteriyor.

Bir Cevap Yazın

sonomed

dream hill

vakıf taşdelen su